JOANNA WAGNER - Duże opóźnienie w dostawie paczki i brak możliwości nawiązania kontaktu ze sprzedawcą to pierwszy sygnał, że działania mogą być nielegalne.
Coraz więcej Polaków robi przedświąteczne zakupy w internecie zamiast w tradycyjnych sklepach. Jakich podstawowych zasad powinni trzymać się internauci?
Takich żelaznych zasad jest kilka. Przede wszystkim zacznijmy kupować wcześniej. To da nam spokój i czas na wymianę towaru. Wybierzmy zaufanego, solidnego sprzedawcę bądź e-sklep, sprawdźmy historię sprzedaży i opinie internautów. Spróbujmy skontaktować się ze sprzedawcą przed zakupem. Dokładnie przeczytajmy opis przedmiotu, który chcemy kupić. Uważajmy na specjalne okazje. Zbyt niska cena powinna wzbudzić naszą czujność. W trosce o bezpieczeństwo internautów w tym roku została zorganizowana kampania „Bądź grzeczny przed świętami. Kupuj bezpiecznie”. W jej ramach Allegro wspólnie z policją, Pocztą Polską, Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, UPS, DHL Express, Pekao SA i serwisem Platnosci.pl doradzają, jak bezpiecznie zrobić zakupy świąteczne w internecie.