statystyki

Skarga przeciwko Polsce wciąż w TSUE

autor: Emilia Świętochowska20.12.2018, 08:27; Aktualizacja: 20.12.2018, 09:08
Podczas spotkania komisarzy poruszono m.in. kwestię pociągania do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy skierowali do TSUE pytania prejudycjalne związane ze zmianami w krajowym sądownictwie.

Podczas spotkania komisarzy poruszono m.in. kwestię pociągania do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy skierowali do TSUE pytania prejudycjalne związane ze zmianami w krajowym sądownictwie.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska nie anuluje procedury dotyczącej praworządności w Polsce mimo wycofania się przez rząd Mateusza Morawieckiego z najbardziej newralgicznych przetasowań w Sądzie Najwyższym.

Wczoraj na spotkaniu unijnych komisarzy Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, który pilotuje postępowanie z art. 7, rekomendował jego kontynuację. KE udzieliła mu pełnego poparcia, co oznacza, że jej skarga do Trybunału Sprawiedliwości UE pozostaje w biegu. – To stanowisko pokazuje, że nie chodzi o kompromis, o porozumienie, o czym wielokrotnie mówili przedstawiciele KE; przez ostatni rok opowiadali takie rzeczy – chodzi o politykę, o interes polityczny i kontynuowanie konfliktu z Polską.

To jest tak naprawdę cel działania pana Timmermansa i KE – ocenił wczoraj na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Ziobro Ziobro. Podczas spotkania komisarzy poruszono m.in. kwestię pociągania do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy skierowali do TSUE pytania prejudycjalne związane ze zmianami w krajowym sądownictwie.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Zib(2018-12-20 11:05) Zgłoś naruszenie 127

  Czas wycofać się z UE...polexit! Poza Unią jest to z życie i wydaje się, że dużo bogatsze!

  Odpowiedz
 • Dalkowski(2018-12-20 10:08) Zgłoś naruszenie 117

  Panie Zbyszku. Mały retusz nie wystarczy., by naprawić to wasze bagno.

  Odpowiedz
 • Jurek(2018-12-20 17:27) Zgłoś naruszenie 82

  Niby czemu miałaby być wycofana? I po co?

  Odpowiedz
 • Edek(2018-12-20 14:18) Zgłoś naruszenie 57

  A dlaczego Sąd Najwyższy stwierdził że prawa nabyte nie podlegają ochronie przy obliczaniu wysokości emerytury powszechnej, dla osób którym odlicza się z kapitału początkowego sumę brutto pobranych emerytur. Czy tak broni się Konstytucji i praworządności. To skandal co robią władze Sądownicze i Trybunał.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Ale jaja ale jaja(2018-12-22 23:53) Zgłoś naruszenie 11

  Oczywiście, że skargi nie wycofają, skoro w morzu porażek (migranci, Brexit, żółte kamizelki, wrzenie w Katalonii, nierząd w Belgii etc.) wreszcie osiągają jakiś sukces. Timmermans walczyć będzie do ostatniej kropli krwi, żeby pozostawić w Polskim SN sędziów zasłużonych dla komunistycznego reżimu w stanie wojennym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane