statystyki

Skarga przeciwko Polsce wciąż w TSUE

autor: Emilia Świętochowska20.12.2018, 08:27; Aktualizacja: 20.12.2018, 09:08
Podczas spotkania komisarzy poruszono m.in. kwestię pociągania do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy skierowali do TSUE pytania prejudycjalne związane ze zmianami w krajowym sądownictwie.

Podczas spotkania komisarzy poruszono m.in. kwestię pociągania do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy skierowali do TSUE pytania prejudycjalne związane ze zmianami w krajowym sądownictwie.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska nie anuluje procedury dotyczącej praworządności w Polsce mimo wycofania się przez rząd Mateusza Morawieckiego z najbardziej newralgicznych przetasowań w Sądzie Najwyższym.

Wczoraj na spotkaniu unijnych komisarzy Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, który pilotuje postępowanie z art. 7, rekomendował jego kontynuację. KE udzieliła mu pełnego poparcia, co oznacza, że jej skarga do Trybunału Sprawiedliwości UE pozostaje w biegu. – To stanowisko pokazuje, że nie chodzi o kompromis, o porozumienie, o czym wielokrotnie mówili przedstawiciele KE; przez ostatni rok opowiadali takie rzeczy – chodzi o politykę, o interes polityczny i kontynuowanie konfliktu z Polską.

To jest tak naprawdę cel działania pana Timmermansa i KE – ocenił wczoraj na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Ziobro Ziobro. Podczas spotkania komisarzy poruszono m.in. kwestię pociągania do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy skierowali do TSUE pytania prejudycjalne związane ze zmianami w krajowym sądownictwie.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Zib(2018-12-20 11:05) Zgłoś naruszenie 127

  Czas wycofać się z UE...polexit! Poza Unią jest to z życie i wydaje się, że dużo bogatsze!

  Odpowiedz
 • Dalkowski(2018-12-20 10:08) Zgłoś naruszenie 117

  Panie Zbyszku. Mały retusz nie wystarczy., by naprawić to wasze bagno.

  Odpowiedz
 • Jurek(2018-12-20 17:27) Zgłoś naruszenie 82

  Niby czemu miałaby być wycofana? I po co?

  Odpowiedz
 • Edek(2018-12-20 14:18) Zgłoś naruszenie 57

  A dlaczego Sąd Najwyższy stwierdził że prawa nabyte nie podlegają ochronie przy obliczaniu wysokości emerytury powszechnej, dla osób którym odlicza się z kapitału początkowego sumę brutto pobranych emerytur. Czy tak broni się Konstytucji i praworządności. To skandal co robią władze Sądownicze i Trybunał.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Ale jaja ale jaja(2018-12-22 23:53) Zgłoś naruszenie 11

  Oczywiście, że skargi nie wycofają, skoro w morzu porażek (migranci, Brexit, żółte kamizelki, wrzenie w Katalonii, nierząd w Belgii etc.) wreszcie osiągają jakiś sukces. Timmermans walczyć będzie do ostatniej kropli krwi, żeby pozostawić w Polskim SN sędziów zasłużonych dla komunistycznego reżimu w stanie wojennym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane