statystyki

NRA chce wyjaśnień w sprawie działki pod Pałacem Kultury

autor: Anna Krzyżanowska29.08.2016, 00:00; Aktualizacja: 29.08.2016, 06:40

Naczelna Rada Adwokacka wszczęła postępowanie wyjaśniające wobec adwokata Grzegorza Majewskiego, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Sprawa dotyczy nabycia zreprywatyzowanych działek przy ulicy Chmielnej 70 w Warszawie, których Majewski od 2012 r. jest współużytkownikiem wieczystym. Postępowanie toczy się na wniosek prezesa NRA mec. Andrzeja Zwary.

– Chcemy się zorientować w sprawie. Na razie znamy historię dotyczącą Chmielnej 70 jedynie z przekazów medialnych. Poprosiliśmy mec. Majewskiego, by złożył wyjaśnienia w kontekście artykułów prasowych i wyjawił, czy są jakieś fakty, które wskazywałyby na jakiekolwiek naruszenie prawa – mówi prezes Zwara.

– To, że prasa pisze negatywnie na jakiś temat, nie jest jeszcze wystarczające do uznania, że rzeczywiście coś złego czy nielegalnego się zdarzyło – dodaje.

Szef NRA zaznacza, że rada nie ma uprawnienia do wglądu w dokumenty posiadane czy to przez miasto stołeczne Warszawa, czy resort finansów, czy też prokuraturę. Całe postępowanie bazować będzie zatem na informacjach uzyskanych od dziekana stołecznej okręgowej rady adwokackiej.

Jak z kolei informuje adwokat Rafał Dębowski, sekretarz NRA, który jest odpowiedzialny za prowadzenie postępowania w ramach referatu skargowego, NRA czeka właśnie na złożenie przez mec. Majewskiego wyjaśnień.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane