statystyki

NRA chce wyjaśnień w sprawie działki pod Pałacem Kultury

autor: Anna Krzyżanowska29.08.2016, 00:00; Aktualizacja: 29.08.2016, 06:40

Naczelna Rada Adwokacka wszczęła postępowanie wyjaśniające wobec adwokata Grzegorza Majewskiego, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Sprawa dotyczy nabycia zreprywatyzowanych działek przy ulicy Chmielnej 70 w Warszawie, których Majewski od 2012 r. jest współużytkownikiem wieczystym. Postępowanie toczy się na wniosek prezesa NRA mec. Andrzeja Zwary.

– Chcemy się zorientować w sprawie. Na razie znamy historię dotyczącą Chmielnej 70 jedynie z przekazów medialnych. Poprosiliśmy mec. Majewskiego, by złożył wyjaśnienia w kontekście artykułów prasowych i wyjawił, czy są jakieś fakty, które wskazywałyby na jakiekolwiek naruszenie prawa – mówi prezes Zwara.

– To, że prasa pisze negatywnie na jakiś temat, nie jest jeszcze wystarczające do uznania, że rzeczywiście coś złego czy nielegalnego się zdarzyło – dodaje.

Szef NRA zaznacza, że rada nie ma uprawnienia do wglądu w dokumenty posiadane czy to przez miasto stołeczne Warszawa, czy resort finansów, czy też prokuraturę. Całe postępowanie bazować będzie zatem na informacjach uzyskanych od dziekana stołecznej okręgowej rady adwokackiej.

Jak z kolei informuje adwokat Rafał Dębowski, sekretarz NRA, który jest odpowiedzialny za prowadzenie postępowania w ramach referatu skargowego, NRA czeka właśnie na złożenie przez mec. Majewskiego wyjaśnień.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane