Drużyna studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyła w Foreign Direct Investment International Arbitration Moot. Jest to prestiżowy międzynarodowy konkurs arbitrażowy, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt drużyn uniwersyteckich z całego świata.

Kalifornia kojarzy się raczej z opalenizną i krótkimi spodenkami. Polacy pojechali tam jednak, aby w zamkniętych pomieszczeniach, w garniturach i żakietach, udowodnić, że na arbitrażu znają się najlepiej na świecie. I z tego zadania wywiązali się znakomicie.

Tegoroczny konkurs odbył się w dniach 24-26 października na Pepperdine University (Kalifornia). Drużyna UW, która była reprezentowana przez studentów prawa (Dominikę Jędrzejczyk, Aleksandrę Orzeł, Katarzynę Lubianiec, Marka Szolca i Wojciecha Rzepińskiego), w drodze po zwycięstwo pokonała m.in. drużyny z King's College London, Harvard University, National Law University Jodhpur, Seoul National University, Uniwersytetu Jagiellońskiego i New York University.