statystyki

Irena Rzeplińska - z nutką dekadencji

autor: Paulina Szewioła10.10.2014, 06:35
Irena Rzeplińska / fot. Wojtek Górski

Irena Rzeplińska / fot. Wojtek Górskiźródło: DGP

Irena Rzeplińska od lat aktywnie działa na rzecz migrantów i uchodźców. Za swoją pracę została właśnie odznaczona przez prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

To wyróżnienie dla wszystkich tych, którzy w organizacjach pozarządowych zajmują się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych. Wskazuje również na wagę tej działalności, która jest trudna – podkreśla prof. Irena Rzeplińska. I dodaje: – W naszej pracy bardzo często czujemy się bezradni, gdy nasze starania na rzecz poprawy sytuacji migrantów i uchodźców są blokowane i nie mogą być realizowane. To jest nagroda za codzienną walkę z tymi przeciwnościami. Podobnego zdania jest również dr Witold Klaus, który był autorem uzasadnienia do wniosku o nadanie prof. Rzeplińskiej tego odznaczenia. – Cieszy fakt, że prezydent docenia osoby zaangażowane w działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, takie jak pani profesor.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane