Utrzymywanie infrastruktury gazociągowej czy energetycznej na prywatnym gruncie wiąże się z obowiązkiem wypłaty wynagrodzenia na rzecz jego właściciela przez przedsiębiorstwo przesyłowe
Przedsiębiorstwo przesyłowe nie może odmawiać wypłaty rekompensaty
Domagałem się od zakładu energetycznego wypłaty odszkodowania za 10 słupów stojących na moim polu. Zakład odpisał, że słupy zostały postawione w 1928 roku, już dawno zasiedział służebność przesyłu i nic mi nie musi płacić. Czy to prawda?
Wynagrodzenie za służebność powinno uwzględniać cenę działki
Posiadam działkę budowlaną pod Warszawą. Przebiegające nad nią linie energetyczne uniemożliwiają mi budowę jakiegokolwiek domu. Czy jest to okoliczność, która powinna podnieść wynagrodzenie przy ustanowieniu służebności przesyłu?
Powodem skierowania sprawy do sądu może być tylko brak porozumienia
Przedsiębiorstwo przesyłowe zaproponowało mi bardzo niskie wynagrodzenie za służebność. Napisało, że jest to ich ostateczna propozycja. Czy mimo chęci zawarcia umowy przez przedsiębiorstwo mogę skierować sprawę do sądu?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak dochodzić odszkodowania za słupy energetyczne na działce
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania