Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów i elementów dodatkowego wyposażenia, które są wykorzystywane do tzw. tuningu pojazdów. Montowane urządzenia i części muszą odpowiadać przepisom określającym warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia. Przez to muszą one w części przypadków posiadać odpowiednie parametry czy homologację, bez których pojazd nie może uczestniczyć w ruchu drogowym.

Czy można zamontować niebieskie światła LED obok świateł mijania

Czytelnik chce kupić niebieskie żarówki, które miałyby świecić obok świateł mijania. Czy zainstalowanie takiego oświetlenia jest zgodne z przepisami?

Czy za korzystanie z CB-radia podczas jazdy grozi kara

Czytelnik jest przedstawicielem handlowym i podróżując po kraju często używa CB-radia. – Ostatnio dostałem mandat za nieostrożne korzystanie z CB-radia. Czy w naszym kraju istnieją przepisy zabraniające korzystania z tego typu urządzeń podczas jazdy?

Czy prawo pozwala na odkręcenie tablicy rejestracyjnej z tyłu pojazdu

Czytelnik kupił bagażnik do przewożenia rowerów, który należy zainstalować na tylnym zderzaku samochodu. – W tym celu muszę odkręcić tablicę rejestracyjną. Czy mogę zostać ukarany za to przez policję?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak zgodnie z prawem doposażyć samochód
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania