NIERUCHOMOŚCI - Właściciele mieszkań mogą żądać eksmisji nie tylko zalegającego z czynszem najemcy, lecz także systematycznie zakłócającego ciszę nocną sąsiada. W pewnych sytuacjach nieuczciwy lokator może nawet trafić na bruk. Sądem właściwym do rozpoznania sprawy o eksmisję jest sąd rejonowy dla miejsca zamieszkania pozwanego

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na pytania:

Czy mogę złożyć pozew o eksmisję

Już dwa miesiące temu wygasła umowa najmu z lokatorami w domu po moim dziadku. Nie chcą jednak się wyprowadzić, gdyż twierdzą, że nie znaleźli żadnego mieszkania. Jednocześnie dalej płacą czynsz. Czy mogę w takiej sytuacji złożyć pozew o eksmisję?

Czy najemca może trafić na bruk Chcę wynająć swoje mieszkanie w Warszawie, jednak obawiam się, że trafię na nieuczciwych lokatorów. Czy jeśli nie będą oni chcieli się wyprowadzić po rozwiązaniu umowy, to będę musiała złożyć pozew o eksmisję i latami czekać, aż gmina da im mieszkanie socjalne?
Czy można wyeksmitować sąsiada Mój sąsiad, który zajmuje w naszym bloku mieszkanie należące do gminy, systematycznie zakłóca ciszę nocną. Awanturuje się z żoną i urządza spotkania przy alkoholu. Wiele razy interweniowała u niego policja i straż miejska. Czy jako sąsiad mogę się postarać o jego eksmisję?
Czy muszę wezwać komornika Wygrałem sprawę eksmisyjną z moim lokatorem. Czy mając taki wyrok, mogę wyrzucić go na ulicę?
Czy eksmitowany musi zabrać swoje rzeczy W zeszłym tygodniu komornik eksmitował z mojego mieszkania lokatorów. W dalszym ciągu znajdują się w nim jednak rzeczy tych osób. Chcę je wyrzucić. Czy lokatorzy mają w dalszym ciągu do nich prawo i to oni powinni je zabrać?
Czy mogę od razu zerwać umowę Od trzech lat wynajmuję mieszkanie pewnej rodzinie. Lokatorzy zawsze płacili czynsz dość nieregularnie, jednak nigdy nie zalegali z opłatami tak jak teraz – już prawie trzy miesiące. Czy mogę od razu rozwiązać z nimi umowę i nakazać wyprowadzkę z lokalu?
Zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy właściciel ma prawo eksmitować uciążliwego lokatora