Autopromocja

Tylko prezydent powoła prokuratora generalnego

16 lipca 2009

Na wybór szefa prokuratury prezydent będzie miał trzy miesiące. Posłowie zdecydowali, że po przekroczeniu tego terminu premier nie będzie mógł dokonać wyboru zastępczego.

Wszystko wskazuje na to, że już jutro odbędzie się w Sejmie głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o prokuraturze, która przewiduje rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Na wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka posłowie przyjęli zgłoszone poprawki i zamknęli prace nad projektem ustawy.

– Jesteśmy zdeterminowani, by nowa struktura organizacyjna prokuratury obowiązywała już od 1 stycznia przyszłego roku – mówił w Sejmie minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.