statystyki

Słowik: Dr. Dre, czyli między reformą wymiaru a wymiarem reformy [OPINIA]

autor: Patryk Słowik09.11.2020, 09:02; Aktualizacja: 09.11.2020, 09:17
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sędzia Maciej Nawacki startuje w konkursie na stanowisko sędziowskie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. A ja, jako jeden z nielicznych, mu szczerze kibicuję. Jeśli bowiem pan sędzia wygra konkurs i zostanie sędzią NSA, tworzone w przyszłości encyklopedyczne hasła „dobra zmiana” i „reforma wymiaru sprawiedliwości” będą mogły być okraszone przykładem.

Mamy bowiem sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie. Zostaje on prezesem tegoż sądu, mimo że przytłaczająca większość sędziów uważa ten wybór za skandaliczny. Gdy zaś Nawacki zgłasza się w konkursie do NSA, niezakończona jeszcze jest procedura „awansowania” go do Sądu Okręgowego w Olsztynie. W tekście Małgorzaty Kryszkiewicz z ostatniego czwartku sam rzecznik obecnej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera nazywa sytuację „nieco dziwną”. Z kolei sędzia Sławomir Pałka, sędzia Sądu Rejonowego w Oławie, członek poprzedniej KRS, mówi, że nie słyszał o takim przypadku, by sędzia tuż po uzyskaniu rekomendacji KRS (czyli swoich kolegów z rady – to już mój dopisek) na zajęcie jednego stanowiska, wystartował w kolejnym konkursie na jeszcze lepsze stanowisko.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane