Od piątku do 31 marca odwołane będą wszystkie posiedzenia jawne w Sądzie Okręgowym w Poznaniu - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu sędzia Joanna Ciesielska–Borowiec.

W związku z wystąpieniem w Polsce, w tym w Poznaniu, przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 i w celu zminimalizowania zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa od piątku nie będą się odbywały rozprawy w poznańskim sądzie okręgowym.

„Od piątku do 31 marca odwołane będą wszystkie rozprawy w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, z wyjątkiem pilnych, jak posiedzenia aresztowe i terminy publikacyjne, które będą przeprowadzane” – powiedziała PAP w czwartek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu sędzia Joanna Ciesielska–Borowiec.

W czwartek władze miasta Poznania poinformowały, że w poznańskim szpitalu zmarła 57-letnia kobieta zakażona koronawirusem; to pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w Polsce.

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której – w poniedziałek - potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.