statystyki

Wykręć numer komornikowi

autor: Piotr Szymaniak04.04.2017, 07:38; Aktualizacja: 04.04.2017, 09:06

 Od dziś, w każdy wtorek w godz. 9-15 będzie działać specjalna infolinia komornicza. Pod warszawski numer telefonu (22) 299 87 77 mogli zadzwonić zarówno dłużnicy, jak i wierzyciele.

– To efekt dużego zainteresowania wcześniejszymi edycjami infolinii uruchamianej przez Krajową Radę Komorniczą w ramach Ogólnopolskich Dni Otwartych Komorników i coraz większej liczby zadawanych pytań przez użytkowników Facebooka przez prowadzony przez nas profil „komornik” – mówi Monika Janus, rzecznik KRK. W ten sposób KRK chce edukować społeczeństwo w kwestii egzekucji sądowej i sposobu działania komorników. Konsultacje komorników lub asesorów są bezpłatne. Jedyny koszt to opłata za połączenie zgodnie z taryfą danego operatora.

– Strach przed komornikiem bardzo często wynika z nieznajomości prawa, a co za tym idzie niezrozumienia treści pism i wyroków sądów. Uruchomiliśmy stałą infolinię, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom dłużników, którzy w trudnych sprawach zwracają się o porady bezpośrednio do nas – mówi Rafał Fronczek, prezes KRK. 


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane