Od dziś, w każdy wtorek w godz. 9-15 będzie działać specjalna infolinia komornicza. Pod warszawski numer telefonu (22) 299 87 77 mogli zadzwonić zarówno dłużnicy, jak i wierzyciele.
– To efekt dużego zainteresowania wcześniejszymi edycjami infolinii uruchamianej przez Krajową Radę Komorniczą w ramach Ogólnopolskich Dni Otwartych Komorników i coraz większej liczby zadawanych pytań przez użytkowników Facebooka przez prowadzony przez nas profil „komornik” – mówi Monika Janus, rzecznik KRK. W ten sposób KRK chce edukować społeczeństwo w kwestii egzekucji sądowej i sposobu działania komorników. Konsultacje komorników lub asesorów są bezpłatne. Jedyny koszt to opłata za połączenie zgodnie z taryfą danego operatora.
– Strach przed komornikiem bardzo często wynika z nieznajomości prawa, a co za tym idzie niezrozumienia treści pism i wyroków sądów. Uruchomiliśmy stałą infolinię, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom dłużników, którzy w trudnych sprawach zwracają się o porady bezpośrednio do nas – mówi Rafał Fronczek, prezes KRK.