Działa już aplikacja na smartfony LawBay wydana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

To proste oprogramowanie funkcjonujące na systemach Android i iOS dedykowane zostało dla radców prawnych. Nie oznacza to jednak, że przedstawiciele innych zawodów prawniczych nie znajdą tam dla siebie interesujących informacji.

Law Bay podzielona została na trzy główne, przejrzyste sekcje. Pierwsza część zawiera artykuły dotyczące wydarzeń związanych z branżą prawniczą. Aplikanci czy osoby zamierzające zdawać na aplikacje znajdą tam np. informacje o zbliżających się egzaminach. W zakładce pojawiają się również news dotyczące ważnych zmian w prawie, czy wydarzeń sportowych przeznaczonych dla przedstawicieli zawodów prawniczych.

Druga sekcja to „Wydarzenia”. W jednym miejscu gromadzone i uaktualniane są informacje o konferencjach oraz szkoleniach dla prawników. Poza wydarzeniami typowo naukowymi, znajdziemy tam również szereg eventów o charakterze „lifestylowym” takich jak rajdy, turnieje czy biegi.

Trzeci kluczowy element aplikacji to „Mapa” – dzięki niej można łatwo sprawdzić, czy interesujące nas wydarzenia odbywają się w naszej okolicy.

Aplikacja wyposażona została w system powiadomień „push”. Jeśli zdecydujemy się na ich włączenie, poinformowani zostaniemy o nowych artykułach i wydarzeniach. Co więcej, istnieje możliwości ustawienia alarmu do wydarzeń dodanych wcześniej do naszego kalendarza.

Aplikacja LawBay to projekt Komisji Zagranicznej IX kadencji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Powstała dzięki dofinansowaniu Krajowej Rady Radców Prawnych na „najlepszy projekt zagraniczny” – pomysł zdobył pierwszą nagrodą w konkursie. Aplikację znajdziemy w sklepie Google Play oraz w AppStore.