Narty na Słowacji. 7 miejsc na zimowy wypoczynek

Słowacja oferuje miłośnikom zimowej rekreacji niemal 500 kilometrów tras o różnym stopniu trudności; w różnych częściach Tatr. Łącznie w słowackich ośrodkach narciarskich obsługiwanych jest ponad 500 wyciągów. Na liście najlepszych miejsc, które warto wziąć pod uwagę planując zimowy urlop, znajduje się m.in. słynny Chopok (45 kilometrów tras). Najwyżej położone ośrodki narciarskie na Słowacji rozciągają się na wysokość 2 190 metrów (Tatrzańska Łomnica).

narty

żródło: ShutterStock

Rużomberk (Ruzomberok Skipark)

Głównym wyciągiem jest kolej gondolowa z ośrodka Hrabova o długości 1770 metrów i przepustowości 1500 osób/godzinę. Na szczyt Malinô Brdo prowadzi wyciąg krzesełkowy – długość 1120 metrów, przepustowość 2200 osób/godzinę.

Oprócz tego w ośrodku działa 8 mniejszych wyciągów – orczykowych i tzw. wyrwirączek o długości od 70 do 1000 metrów.

Ski Park Ružomberok, Malinné, Malinô Brdo) leży w dzielnicy Hrabovo. Znajduje się na zboczach góry Malinô Brdo (1209 metrów n.p.m.), w Wielkiej Fatrze.

Początki ośrodka sięgają drugiej połowy XX wieku, kiedy wybudowano hotel Malina. W 1964 podjęto decyzję o budowie kolei gondolowej z Hrabova.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!