Poseł PiS i szef sejmowej komisji sprawiedliwości komentował w radiowej Jedynce słowa profesora Jana Zimmermanna, promotora pracy doktorskiej prezydenta Andrzeja Dudy.

Profesor w wywiadzie dla IAR stwierdził on, że prezydent złamał konstytucję przynajmniej trzy razy - oprócz kwestii Trybunału Konstytucyjnego, także między innymi ułaskawiając Mariusza Kamińskiego.

- Ze zdumieniem słuchałem tych ostrych słów, które (...) zdominowała polityka, a nie rozwaga naukowca i wiedza naukowca - komentował te uwagi poseł Piotrowicz.

W jego opinii, nieuzasadniona jest między innymi krytyka tego, że prezydent ułaskawił skazanego nieprawomocnym wyrokiem.

- Jeżeli wolno więcej - wolno mniej - komentował to gość Jedynki i dodał, że taka zasada wynika z podstawowych zasad prawnych. Zdaniem posła Piotrowicza, promotor pracy doktorskiej prezydenta nie zwrócił uwagi na to, że uzasadnienie wyroku w sprawie Mariusza Kamińskiego opublikowano dopiero pół roku po wyroku.

Profesor Zimmermann w wywiadzie dla IAR stwierdził też, że ubolewa iż Andrzej Duda jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.