statystyki

Lasy państwowe pod szczególną ochroną. Prywatyzacja będzie zakazana

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.09.2015, 07:26; Aktualizacja: 25.09.2015, 07:44
Las

– Zakaz o prywatyzacji lasów powinien być zapisany w konstytucji. Byłoby to pewniejsze – uważa jednak Stanisław Żelichowski, poseł PSL.źródło: ShutterStock

Prywatyzacja lasów państwowych nie będzie możliwa. Tak zakłada projekt nowelizacji ustawy o lasach, nad którą pracuje Sejm. W trakcie drugiego czytania posłowie nie wnieśli do niego poprawek.

Wynika z niego, że konieczne jest zachowanie dotychczasowej struktury własnościowej lasów jako dobra ogólnonarodowego, które nie będzie podlegało prywatyzacji. – W przypadku prywatyzacji lasów interes indywidualny właściciela będzie nie do pogodzenia z interesem publicznym i społecznym, a co za tym idzie nastąpi ograniczenie powszechności korzystania z tego zasobu naturalnego – wynika z uzasadnienia projektu.

W projekcie przewidziano wprowadzenie ograniczeń w zakresie możliwości sprzedaży lasów poprzez powiązanie jej z realizacją celów publicznych lub zrównoważonej gospodarki leśnej.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane