statystyki

Lasy państwowe pod szczególną ochroną. Prywatyzacja będzie zakazana

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.09.2015, 07:26; Aktualizacja: 25.09.2015, 07:44
Las

– Zakaz o prywatyzacji lasów powinien być zapisany w konstytucji. Byłoby to pewniejsze – uważa jednak Stanisław Żelichowski, poseł PSL.źródło: ShutterStock

Prywatyzacja lasów państwowych nie będzie możliwa. Tak zakłada projekt nowelizacji ustawy o lasach, nad którą pracuje Sejm. W trakcie drugiego czytania posłowie nie wnieśli do niego poprawek.

Wynika z niego, że konieczne jest zachowanie dotychczasowej struktury własnościowej lasów jako dobra ogólnonarodowego, które nie będzie podlegało prywatyzacji. – W przypadku prywatyzacji lasów interes indywidualny właściciela będzie nie do pogodzenia z interesem publicznym i społecznym, a co za tym idzie nastąpi ograniczenie powszechności korzystania z tego zasobu naturalnego – wynika z uzasadnienia projektu.

W projekcie przewidziano wprowadzenie ograniczeń w zakresie możliwości sprzedaży lasów poprzez powiązanie jej z realizacją celów publicznych lub zrównoważonej gospodarki leśnej.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane