statystyki

Ja w sprawie protestu...

autor: Zbigniew Pawlak03.07.2015, 00:00
Zbigniew Pawlak, wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych

Zbigniew Pawlak, wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnychźródło: Materiały Prasowe

Jak najdalszy jestem od ocen krajowych władz adwokatury, a tym bardziej zastanawiania się, czy koledzy z jakiejkolwiek izby adwokackiej – lepiej niż władze krajowe – „wiedzą, po co jest samorząd” - pisze Zbigniew Pawlak, wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Żyjemy w czasach, kiedy zakres i poziom wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości budują paski z sensacyjnymi newsami na ekranach telewizorów, chwytliwe tytuły w gazetach, krótkie wiadomości tekstowe i inne – byleby niezabierające więcej czasu niż kilka mgnień oka – ćwierkania, hejty i lajki. Szkoda, że w tę pogoń za tanią sensacją wpisuje się także prasa pozatabloidalna i piszący dla niej autorzy.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • B88(2015-07-03 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  Chyba Pan Prezes nie zauważył, że świat się zmienił. To nie jest ten sam rynek co 30 lat temu... Czas na zmiany i może warto odejść i zostawić pole młodszym, inteligentniejszym, bardziej obeznanym ze światem? Mozna oczekiwac, ze zamiast atakować wszystkich, ktorzy odważyli się działać, ktoś taki ważny jak mec. Pawlak zaproponuje altenratywę. Jak jest alternatywa wg Pana Prezesa (wice)? Nie ma jej. Zostawmy ciepłe posadki, nie podskakujmy a może jakoś przetrwamy. PRL bis. Czas odejść!

  Odpowiedz
 • H87(2015-07-03 10:21) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się z porzednikiem

  Odpowiedz
 • Abc(2015-07-03 10:59) Zgłoś naruszenie 00

  W kwestii "rzetelnej i potrzebnej każdemu z nas informacji" proponuję autorowi raz jeszcze zapoznać się z regulaminem wykonywania zawodu radcy prawnego, który 1 lipca wszedł w zycie i zastanowić się czy w przypadku tworzenia tej regulacji ktoś o rzetelnej informacji nie zapomniał..

  Odpowiedz
 • Cezary Skrzypczak(2015-07-16 17:08) Zgłoś naruszenie 00

  Właśnie ta walka radców o pole działania adwokatów doprowadziła do powstania idiotycznej sytuacji istnienia dwóch zawodów o tożsamych uprawnieniach z innymi obowiązkami i zasadami odpowiedzialności zawodowej. W efekcie doprowadzi to w jakiejś perspektywie czasowej do połączenia zawodów. Prawdopodobnie z ponownym podziałem na niezależnych prawników i prawników zatrudnionych na etacie. Dlatego trzeba działać solidarnie w ramach obecnie istniejących korporacji prawniczych i nie obrażać się na to, że Adwokatura broni swoich interesów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane