statystyki

Obrona klienta, obrona przed klientem

autor: Ewa Maria Radlińska08.12.2014, 08:16; Aktualizacja: 08.12.2014, 08:27

Rzeczywistość sali sądowej w sprawach karnych to także wyzwiska, groźby, a nawet rękoczyny. Obiektem ataków bywają nie tylko przeciwnicy procesowi czy świadkowie, ale i obrońcy. Czy radcowie są na to przygotowani?

Rolą obrońcy jest działanie w interesie oskarżonego, który niejednokrotnie w zasadzie tylko u adwokata może otrzymać realną pomoc. Wydawałoby się, że taki podział ról w procesie wyklucza akty wrogości. Kto by bowiem podnosił rękę na swojego obrońcę?

Przeciwko obrońcy

A jednak zdarza się, że obrońcom przychodzi nie tylko bronić klienta przed całym aparatem państwa, ale i samemu bronić się przed owym klientem. Karnistom takie przypadki nie są obce. Sprawy karne mają bowiem swoją specyfikę, a na ławie oskarżonych rzadko zasiadają osoby o szlachetnym anielskim usposobieniu. W efekcie bywa i tak, że negatywne emocje oskarżonego skupiają się na prawniku, który zostaje zwyzywany czy szarpnięty.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • adi(2014-12-10 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    wypowiedzi doradców prawnych szumnie nazywanych radcami, w tym artykule podkreślają jeszcze, że i goście kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego jak zostali uszczęśliwieni obronami w sprawach karnych. Mniej więcej jak klient który idzie do ku...y chorej na HiV bez zabezpieczenia. Powodzenia życzę:)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane