statystyki

Nowy kodeks, stare zasady. Relacja z II dnia zjazdu radców prawnych

22.11.2014, 14:51; Aktualizacja: 23.11.2014, 22:34

Wszyscy, którzy z niepokojem o przyszłość zawodu radcy prawnego czekali na rezultaty zakończonego w sobotę nadzwyczajnego zjazdu, mogą odetchnąć z ulgą. Najbardziej kontrowersyjne zapisy projektu zostały odrzucone i w efekcie nowy kodeks etyczny pod względem treści nie różni się zasadniczo od obowiązującego dokumentu.

W piątkowy wieczór jeszcze przed rozpoczęciem głosowania nad zgłoszonymi poprawkami, wielu delegatów z dużych izb przyznawało, że nie widzi szans na uchwalenie nowego kodeksu etyki, a jedynym ratunkiem przed wizerunkową porażką zjazdu będzie przyjęcie nowelizacji obowiązującego dokumentu. Po godzinie 20, kiedy dobiegła końca blisko 3-godzinna przerwa, szybko stało się jasne, że wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące kształtu i losów spornego projektu zespołu KIRP już dawno zapadły. Głosowania nad poprawkami były czystą formalnością i poszły sprawnie, gdyż najbardziej kontrowersyjne zapisy skutecznie storpedowano w hotelowych kuluarach.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • attatlaw(2014-11-22 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro kodeks etyki nie ma żadnej mocy prawnej a tak orzekł SN to nie ma sensu utrzymanie korporacji

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane