Konkurs skierowany jest do projektantów, firm projektowych oraz studentów kierunków projektowych i składa się z dwóch etapów. Osoby, które zdecydują się na wzięcie w nim udziału, w pierwszej kolejności muszą przesłać na adres: zbychorski@kirp.pl w formacie PDF, minimum trzy dotychczas opublikowane plakaty o dowolnej tematyce wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia.

Do kolejnego etapu przejdzie trójka laureatów. Będą oni musieli zaprojektować trzy plakaty, pod hasłem: „Z radcą prawnym bezpieczniej”.

Radcowie dokładnie określili w regulaminie jakich prac oczekują. I tak np. mają odpowiadać kolorystyce korporacji, zawierać logo KRRP, hasło akcji i adres strony www.bezpieczniej.kirp.pl.

Termin nadsyłania prac do pierwszego etapu rozpoczyna się 1 września i potrwa do 15 września b.r. Kolejna faza startuje z kolei 24 września, a zwycięzca zostanie wyłoniony do 31 października.

Projektanci powalczą o nagrodę główną w wysokości 2 tys. zł., z kolei osoba wyróżniona może liczyć na premię w kwocie 600 zł.

Kampania „Z radcą prawnym bezpieczniej” została zapoczątkowana w 2013 r. Wtedy przez miesiąc była promowana w kilku miastach Polski, przez billboardy i ulotki dostępne m.in. w sądach i urzędach. Tym razem samorząd radcowski chce, aby kampania miała charakter powszechny i trwała przez całą kadencję Krajowej Rady Radców Prawnych. „Długotrwałość i stały przekaz do społeczeństwa to najistotniejsze wyznaczniki przy projektowania tego typu kampanii. Jak bowiem wskazują doświadczenia innych krajów zmiana postaw konsumenckich, zmiana kultury prawnej, a tym samym zmiana dotychczasowych nawyków rynkowych wśród obywateli odbywa się w sposób długofalowy.” – wskazują organizatorzy.

Więcej informacji znajduje się na stronie KIRP