Wśród zgłoszonych uczestników znalazło się miejsce dla wszystkich profesji prawniczych - sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy i komorników.

Spartakiada Prawników Kraków 2014 / Media

Organizatorem wydarzenia jest powstałe specjalnie na tą okoliczność stowarzyszenie, skupiające znanych krakowskich prawników. W trakcie Spartakiady rywalizacja toczyć się będzie w 35 dyscyplinach. Wśród nich gry zespołowe, lekkoatletyka, pływanie biegi na orientację, strzelanie, kręgle, dart, tenis i wiele innych. Wybito już 666 medali dla sportowców i 100 medali pamiątkowych dla partnerów i sponsorów.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom szereg atrakcji dodatkowych m.in. zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem i wielką imprezę plenerową na obiektach AWF podczas, której wręczane będą medale i atrakcyjne nagrody.

W piątek, 12 września 600 sportowców w togach zjedzie do podziemi Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie odbędzie się uroczysty Bal Sportowca. Będzie to druga, co do liczebności impreza zorganizowana w słynnej Kopalni. Wśród jej uczestników nie zabraknie znakomitych gości, w tym Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta oraz patrona całej imprezy – prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Bal uświetni aukcja charytatywna, która rozpocznie doroczną akcję „Prawnicy chorym dzieciom.” Środki uzyskane w wyniku akcji przeznaczone zostaną na sprzęt specjalistyczny dla szpitala dziecięcego w Prokocimiu.

Przed prawnikami licytacja wartościowych pamiątek sportowych – podarowanej przez Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP koszulki Kuby Błaszykowskiego z podpisem naszego reprezentanta, trykotu reprezentacji polski radców prawnych z tegorocznych mistrzostw świata w Budapeszcie, czy wreszcie koszulki reprezentacji polski w hokeju na lodzie, na której widnieją podpisy zawodników, którzy w pamiętnym meczu w katowickim spodku pokonali w 1976 r. reprezentację ZSRR.

Po raz pierwszy w historii spartakiad prawniczych, sportowej rywalizacji towarzyszyć będą przedsięwzięcia na rzecz potrzebujących. Patronem medialnym Spartakiady jest portal PRAWNIK.PL.