Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć, nie ruszając się z domu, bez pomocy notariusza. Gotowe wzorce umowy trzeba wypełnić w sieci. Krajowy Rejestr Sądowy powinien uwzględnić taki podmiot w ciągu doby.

Czy po rejestracji można zmienić wzorzec

Wspólnicy zarejestrowali spółkę według wzorca zamieszczonego w sieci. Po kilku miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej doszli jednak do wniosku, że powinni ten wzorzec bardziej dostosować do swoich potrzeb. Czy taka zmiana jest możliwa?

Czy spółka S-24 zastąpiła tradycyjną

Wspólnicy namawiali mnie, aby razem założyć spółkę z o.o. Na stronie internetowej przeglądałem proponowane warianty umowy, ale nie odpowiadały mi. Skoro już wolno zakładać spółki przez internet, to czy możliwe jest także zawarcie tradycyjną drogą pisemnej umowy?

Czy umowę zweryfikuje rejent

Chcę szybko założyć spółkę z o.o., aby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Słyszałem, że mogę skorzystać z gotowego wzorca umowy spółki. Czy prawidłowość zawartej w ten sposób umowy powinien skontrolować notariusz?

Czy do zgłoszenia S-24 dołącza się inną dokumentację

Zawiązaliśmy spółkę z o.o. w trybie przyspieszonym i zamiast tradycyjnej umowy skorzystaliśmy z gotowego wzorca zamieszczonego w sieci. Czy zgłaszając ją do sądu rejestrowego, musimy dołączyć dodatkową dokumentację?

Czy każdy wspólnik musi założyć konto w sieci

Wspólnicy postanowili założyć spółkę przez internet. Jakich formalności muszą dopełnić, zakładając elektroniczne konto? Czy każdy powinien mieć własne?

Czy spółka S-24 musi informować o niepokryciu kapitału

Trzech wspólników chce założyć spółkę z o.o. przez internet. Jeden ma jednak problemy ze zgromadzeniem gotówki potrzebnej na wpłatę przypadającej na niego części kapitału zakładowego. Czy o niedopełnieniu tych formalności przez wspólnika S-24 powinna informować?

Czy mogę poczekać z pokryciem kapitału

Chcę zawrzeć umowę spółki, wykorzystując wzorzec zamieszczony w internecie. Wspólnicy poinformowali mnie, że wkładu nie mogę wnieść aportem. Czy na pokrycie kapitału muszę wnieść wyłącznie gotówkę? Czy mogę to zrobić dopiero po kilku dniach?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.