Po ostatnich wyborach w parlamentarnych ławach zasiądzie kilku adwokatów. Portal Adwokatura.pl opublikował listę prawników, którzy dostali się do Sejmu i Senatu.

Mandat poselski odbierze pięciu adwokatów. Wśród nich jest jeden przedstawiciel Platformy Obywatelskiej i po dwóch przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jedynym spośród kandydatów PO wywodzących się z palestry, który zasiądzie w sejmowych ławach jest minister infrastruktury w rządzie Donalda Tuska Cezary Grabarczyk startujący do Sejmu z Łodzi.

PiS będzie miało dwóch posłów, którzy z zawodu są adwokatami. Są to: pełnomocnik Ewy Błasik, wdowy po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej generale Błasiku mec. Bartosz Kownacki oraz Arkadiusz Mularczyk, dla którego będzie to druga kadencja w Sejmie.

SLD w swoich szeregach będzie miało dwoje adwokatów: Ryszarda Kalisza oraz Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską, wdowę po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej wicemarszałku Sejmu Jerzym Szmajdzińskim.

Spośród palestry do Senatu dostali się: Andrzej Matusiewicz (PiS), Aleksander Pociej oraz Piotr Zientarski (obaj PO).