statystyki

Gminy bronią produkcji futer

autor: Jakub Pawłowski17.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 17.01.2018, 11:10
norki, zwierzęta futerkowe, hodowla

norki, zwierzęta futerkowe, hodowlaźródło: ShutterStock

 Budować więcej schronisk dla bezdomnych psów i polepszyć ich standardy? Jak najbardziej. Zakazać hodowli i chowu zwierząt futerkowych? W żadnym wypadku. Tak można podsumować stanowisko Związku Gmin Wiejskich RP.

To odpowiedź samorządowców na zmiany przedstawione w poselskich projektach nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw. W Sejmie trwają właśnie prace nad obiema wersjami dokumentów: pierwszą, autorstwa posłów PiS (druk MK-020-751-17), i drugą, złożoną przez posłów PO i Nowoczesnej (MK-020-765-17).

ZGWRP zwraca uwagę, że oba projekty więcej łączy, niż dzieli, i należałoby rozpatrywać je łącznie. Spośród wymienionych w nich 13 postulatów wspólnych jest bowiem aż 11.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Sołtys(2018-01-17 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Zakazać hodowli i chowu zwierząt futerkowych? W żadnym wypadku? Takie jest stanowisko Związku Gmin Wiejskich RP, którzy widocznie nie mają w swoich gminach smrodliwej hodowli norek lub mało wiedzą o problemach polskich wsi z tym zjawiskiem. Proponuję pojechać na wieś i porozmawiać z sąsiadami fermowców polskich i holenderskich.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane