statystyki

Hejt i hajs w sądzie. Rusza proces „Gimpera"

autor: Mira Suchodolska12.04.2017, 07:57; Aktualizacja: 12.04.2017, 08:07
To, o co idzie walka pomiędzy vlogerami, to popularność

To, o co idzie walka pomiędzy vlogerami, to popularnośćźródło: ShutterStock

Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa rozpoczyna się proces Tomasza D., ps. Gimper – vlogera, o którym DGP pisał w tekście „Hejt i hajs” z 6 listopada 2015 r. Prokurator oskarża 23-letniego mężczyznę o czyn z art. 209a par. 1 k.k., czyli uporczywe nękanie (stalking).

Pokrzywdzonym jest inny vloger, Krzysztof Woźniak, ps. Ator, którego „Gimper” obrażał, kręcił na jego temat zawierające obraźliwe treści i pomówienia filmy umieszczane na YouTube. Takie zachowanie powodujące u pokrzywdzonego poczucie zagrożenia lub istotnie naruszające jego prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

O „Gimperze” – który ma dziś 1 141 621 followersów, czyli osób, które subskrybują jego kanał na YT – pisałam dwa lata temu nie tyle w kontekście jego konfliktu z „Atorem”, ile poważnego problemu z youtuberami, którzy promują wśród bardzo młodych odbiorców mowę nienawiści i wulgarny język oraz napuszczają jedne dzieci na drugie. Kiedy Woźniak publicznie wystąpił przeciwko takiemu szczuciu, sam stał się przedmiotem ataków w sieci. Ale i w realu, bo podpuszczone przez swojego ulubionego vlogera dzieciaki atakowały „Atora” na ulicy.


Pozostało jeszcze 30% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane