statystyki

Hejt i hajs w sądzie. Rusza proces „Gimpera"

autor: Mira Suchodolska12.04.2017, 07:57; Aktualizacja: 12.04.2017, 08:07
To, o co idzie walka pomiędzy vlogerami, to popularność

To, o co idzie walka pomiędzy vlogerami, to popularnośćźródło: ShutterStock

Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa rozpoczyna się proces Tomasza D., ps. Gimper – vlogera, o którym DGP pisał w tekście „Hejt i hajs” z 6 listopada 2015 r. Prokurator oskarża 23-letniego mężczyznę o czyn z art. 209a par. 1 k.k., czyli uporczywe nękanie (stalking).

Pokrzywdzonym jest inny vloger, Krzysztof Woźniak, ps. Ator, którego „Gimper” obrażał, kręcił na jego temat zawierające obraźliwe treści i pomówienia filmy umieszczane na YouTube. Takie zachowanie powodujące u pokrzywdzonego poczucie zagrożenia lub istotnie naruszające jego prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

O „Gimperze” – który ma dziś 1 141 621 followersów, czyli osób, które subskrybują jego kanał na YT – pisałam dwa lata temu nie tyle w kontekście jego konfliktu z „Atorem”, ile poważnego problemu z youtuberami, którzy promują wśród bardzo młodych odbiorców mowę nienawiści i wulgarny język oraz napuszczają jedne dzieci na drugie. Kiedy Woźniak publicznie wystąpił przeciwko takiemu szczuciu, sam stał się przedmiotem ataków w sieci. Ale i w realu, bo podpuszczone przez swojego ulubionego vlogera dzieciaki atakowały „Atora” na ulicy.


Pozostało 30% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane