Przewodnik po prawie

19 lipca 2020 r.

W wyniku regulacji i wypowiedzenia umowy o zakazie konkurencji z 7-dniowym terminem wypowiedzenia, były pracownik może zostać bez stałego źródła utrzymania w zasadzie z dnia na dzień

Tarcza 4.0. Zakaz konkurencji na nowych zasadach19 lipca 2020 r.

Jednym z przewidzianych Tarczą 4.0. rozwiązań umożliwiających pracodawcy ograniczenie kosztów prowadzenia działalności jest wprowadzenie uprawnienia do wypowiedzenia zakazu konkurencji obowiązującego po ustaniu stosunku pracy, umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło lub innej umowy o świadczenie usług, do której stosuje się przepisy o zleceniu. Szczegóły wyjaśniają eksperci z Kancelarii Prawnej Gessel.

15 lipca 2020 r.

Pozostałe dwie osoby wybrane wczoraj przez Sejm to Hanna Elżanowska, psycholog, psychoterapeuta i seksuolog, oraz Andrzej Nowarski, stołeczny radca prawny.

Sejm wybrał kandydatkę z orderem do Komisji ds. Pedofilii15 lipca 2020 r.

Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska i Andrzeja Nawarski - to trzy ostatnie osoby, które wejdą w skład siedmioosobowej komisji ds. pedofilii. Podczas środowego głosowania żadnemu z 10 kandydatów zgłoszonych do Sejmu nie udało się zdobyć poparcie 3/5 głosów. W takim przypadku w takim przypadku Sejm – głosując w kolejności alfabetycznej, wybierał pierwszą osobę, która uzyskała większość bezwzględną.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane