Przewodnik po prawie

14 listopada 2019 r.

Sąd niezrozumiałą bierność powoda w dochodzeniu swych racji na przestrzeni kilku lat wstecz

Przed oceną roszczenia warto sprawdzić przedawnienie14 listopada 2019 r.

Były pracownik skierował przeciwko mnie sprawę do sądu o naprawienie szkody. Wcześniej, tj. w styczniu 2016 r., rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron. Teraz zarzuca mi, że samodzielnie musiał kupować odzież i obuwie ochronne. Ale to nieprawda – miał to wszystko zapewnione, jak też pranie odzieży. Czy jest ryzyko, że sąd uzna jego roszczenie? Zdaniem byłego podwładnego miałoby za tym przemawiać m.in. to, że od niedawna ma szkody na zdrowiu.

8 listopada 2019 r.

W piątek na wspólnej konferencji prasowej z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i przewodniczącym SLD Włodzimierzem Czarzastym, Schetyna poinformował, że PO-KO, PSL i Lewica ustaliły zasady powołania prezydium i potwierdzenia tego, że 51 senatorów to większość, która będzie zarządzać Senatem przez najbliższą kadencję.

Grodzki (KO) kandydatem na marszałka Senatu, Borusewicz (KO) i Morawska-Stanecka (Lewica) na wicemarszałków 8 listopada 2019 r.

 Tomasz Grodzki (KO) jest kandydatem na marszałka Senatu - poinformował szef PO Grzegorz Schetyna po uzgodnieniach z liderami PSL i SLD. Na wicemarszałka, KO rekomenduje Bogdana Borusewicza, a Lewica Gabrielę Morawską-Stanecką. PSL ma ogłosić rekomendację we wtorek po posiedzeniu swego klubu.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane