Prawo drogowe

8 lutego 2018 r.

rower, rowery

Jazda na rowerze obowiązkowo w kasku. Rząd zaostrzy też przepisy dla kierowców8 lutego 2018 r.

Specjalny zespół złożony z przedstawicieli kilku ministerstw i instytucji badawczych zarekomendował wprowadzenie zmian do przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dwie najważniejsze z nich: obowiązkowe kaski rowerowe dla dzieci, a dla kierowców niższa prędkość maksymalna w terenie zabudowanym w godzinach nocnych.

29 czerwca 2017 r.

Ministerstwo zapowiada także stworzenie elektronicznego rejestru sprawców wykroczeń przeciwko mieniu, a także osób podejrzanych o popełnienie tych wykroczeń oraz obwinionych

Nowy próg kradzieży, bardziej elastyczne kary dla kierowców. Będzie nowelizacja kodeksu wykroczeń29 czerwca 2017 r.

Katalog kar, jakie mogą grozić kierowcy, który prowadził po alkoholu, zostanie poszerzony o ograniczenie wolności. To samo będzie dotyczyło pijanych rowerzystów czy żeglarzy. Sądy mają orzekać ograniczenie wolności przy braku podstaw do nałożenia grzywny. To tylko jedna z propozycji uelastycznienia kar za wykroczenia, które znalazły się w projekcie przedstawionym wczoraj przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

5 czerwca 2017 r.

Piotr Szymaniak, dziennikarz DGP

Szymaniak: Fakty i mity, czyli co naprawdę wiemy o wpływie fotoradarów na bezpieczeństwo5 czerwca 2017 r.

 W ostatnich latach dominowało przekonanie, że fotoradary w rękach strażników miejskich to maszynki do zarabiania pieniędzy, samo zło. I należy je jak najszybciej odebrać tym, którzy łupią biednych kierowców. Ale w zeszłym tygodniu przez media przelała się lawina materiałów o tym, jakim to błędem było zabranie strażnikom fotoradarów, bo przez to rośnie liczba wypadków, zabitych i rannych. Co się zmieniło?

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj