TK: Koniec z uprzywilejowaniem funduszy sekurytyzacyjnych

autor: Małgorzata Kryszkiewicz12.07.2011, 03:00

Zarabiający na obrocie wierzytelnościami fundusz sekurytyzacyjny nie powinien być uprzywilejowany w stosunku do konsumenta. Wyciągi z ksiąg rachunkowych funduszu nie mogą mieć mocy dokumentów urzędowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Szacunek dla Sądu Rejonowego w Toruniu!!!(2011-07-12 15:17) Zgłoś naruszenie 00

  Nareszcie!!! Ten przepis był pistoletem, który kosił masę konsumentów, przede wszystkim ludzi biednych i nieporadnych. Teraz ten pistolet zostanie skierowany w fundusze. One masowo skupowały domniemane długi, by czerpać gigantyczne zyski. Było lekko, łatwo i przyjemnie, taśmowa robota wg jednego szablonu, typowy samograj.
  Wyrazy wielkiego uznania dla Sądu Rejonowego w Toruniu. Przede wszystkim za odwagę i kompetencje. Może na podobny szacunek dla Konstytucji zaczną się zdobywać inne sądy rejonowe.

  Odpowiedz
 • SER(2011-07-14 00:54) Zgłoś naruszenie 00

  wreszcie! a teraz pójdę wspomnieć tych wszystkich biednych ludzi, którym nasz SO uwzględniając apelację funduszy zmienił wyroki z oddalających powództwa na zasądzające, posiłkując sie tym właśnie argumentem, że przecież był DOKUMENT URZĘDOWY, a ty głupiutki sądzie rejonowy chciałeś, żeby ci coś jeszcze na zarzuty pozwanych fundusz przedstawił poza swoimi śmiesznymi karteluszkami. No ale tak najłatwiej jest napisać, że "ciężar dowodu". A moim zdaniem to był nieznośny ciężar braku jakiegokolwiek dowodu na poparcie zgloszonego roszczenia.
  Ale serce rośnie kochany Trybunale. Lepiej późno niż wcale.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane