« Powrót do artykułu

Zmiany w adwokaturze muszą objąć również aplikantów

Adw. Łukasz Chojniak, kandydat na dziekana ORA w Warszawie: Naczelna Rada Adwokacka powinna opracować projekt zmian w ustawie Prawo o adwokaturze, który pozwoli brać czynny udział w zgromadzeniach izb przedstawicielom aplikantów adwokackich.

Łukasz Chojniak

żródło: Materiały Prasowe

Łukasz Chojniak

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Aplikant (2017-01-25 19:09) Zgłoś naruszenie 30

    dlaczego nikt nic nie pisze o tym, że duża część aplikantów adwokackich musi pracować ZA DARMO na swojego patrona, z tym trzeba coś zrobić, gdzie jest inspekcja pracy? jest 2017 roku, a system szkolenia aplikantów to dosłownie Średniowiecze!!!, należy pozwolić aplikantom adwokackim, którzy nie dostaną umowy o pracę u swojego patrona wykonywać pracę zarobkową poza kancelarią, bo kto za nas opłaci aplikację, składki (łączna kwota na rok około 6500zł) skąd mamy wziąć na to pieniądze, jak znaczna część aplikantów za free przez cały tydzień musimy tyrać na patrona?, jak inspekcja pracy może się na takie coś godzić, aby aplikant przez cały tydzień od poniędziałku do piątku pracował za darmo bez umowy o pracę, może o tym warto zrobić artykuł, wiadomo "najciemniej zawsze jest pod latarnią".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!