« Powrót do artykułu

W czwartek TK zbada, kto ma rację w sporze o 5 nowych sędziów TK

Były minister sprawiedliwości Borys Budka (PO), który w TK będzie reprezentował posłów PO i PSL, tłumaczył, że nie ma innego sposobu na sprawdzenie, czy ustawa o Trybunale jest zgodna z konstytucją, niż zaskarżenie jej do TK z wnioskiem o stwierdzenie niekonstytucyjności jej zapisów.

Trybunał Konstytucyjny

żródło: Materiały Prasowe

Trybunał Konstytucyjny

statystyki

Komentarze (2)

  • ciekawski(2015-12-02 09:17) Zgłoś naruszenie 70

    ciekawe, czy sędziowie TK wzniosą się ponad podziały partyjne i przyznają się do tego, że to przede wszystkim oni w czerwcu zrobili zamach na demokrację (jak to teraz PO, Nowoczesna i im podobni aktywiści polityczni mówią) i to właśnie oni podważyli autorytet TK

    Odpowiedz
  • Dosyć tej hipokryzji.(2015-12-02 08:45) Zgłoś naruszenie 41

    Zdanie jakie ma p. Chmaj to tylko jedno z wielu. I tego się trzymajmy. TK musi zostać pozbawiony wyłącznie cech wyboru przez PO-PSL. To takie proste i logiczne. Niech p. Chmaj przestanie się kompromitować , że czwartkowe orzeczenie (nawet bez 3 sędziów uwikłanych w tą ustawę zmyje blamaż jakiego się dopuścił "niezależny" TK, idąc ręka w rękę z PO-PSL i dopuszczając do tego, że ta ustawa ukazał się w tak nikczemnym kształcie prawnym. Dosyć tej hipokryzji Panie Chmaj.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!