Podwyżki i większe dodatki: 5 zmian, jakie czekają służby mundurowe

Pikieta przed kancelarią premiera przyniosła efekt: policjanci, strażnicy więzienni, strażacy, pracownicy cywilni BOR, strażnicy graniczni i celnicy dostaną podwyżki, które zostały im obiecane 5 lat temu. To nie jedyne zamiany, jakie czekają służby mundurowe w najbliższym czasie.

Policja

żródło: ShutterStock

Podwyżki dla pozostałych służb

O podwyżkach dla pozostałych służb decyduje tylko rząd. Gabinet Ewy Kopacz planuje 390 milionów złotych w przyszłorocznym budżecie przeznaczyć na podwyżki uposażeń w służbach mundurowych podległych MSW. Wynagrodzenie funkcjonariuszy podległych ministerstwu wzrośnie średnio o 4 procent, a pracowników cywilnych o 6 procent.

Podobnie jak w przypadku żołnierzy, podwyżki nie będą takie same dla każdego funkcjonariusza, ale komendanci główni służb przekażą określone kwoty na podległe im komendy powiatowe.

Podwyżki służby wywalczyły sobie pikietując pod kancelarią premiera. Oprócz podwyżek, związkowcy domagali się także wprowadzenia 90-dniowego okresu pełnopłatnych zwolnień lekarskich (Czemu spada liczba funkcjonariuszy na zwolnieniach, dowiesz się tutaj>>) i włączenia funkcjonariuszy służby celnej do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (3)

 • kiwitu(2015-08-14 23:31) Zgłoś naruszenie 30

  I dobrze że im dadzą podwyżki, będą mogli wspierać swoich rodziców, PRL skich emerytów przymierających głodem po latach uczciwej, ale mało płatnej pracy.

  Odpowiedz
 • pracujaca biedota(2015-08-09 22:09) Zgłoś naruszenie 14

  wuj z takim rządem jak dostają tylko wybrani co umieją głośno mordę drzeć, a resztę tych cichych rozstrzelajcie i wuj, będziecie mieć po problemie, mam już dosyć życia w biedzie

  Odpowiedz
 • okradziony(2015-08-09 16:17) Zgłoś naruszenie 04

  I POwiecie,że nie da się tego zatrzymać???. A k...wa biedny emeryt niecałe 5 zł. POlska sprawiedliwość

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!