Chcesz mieć własną stronę www? 5 istotnych kwestii prawnych, o których warto pamiętać

Strona internetowa - prywatna lub firmowa - musi spełniać szereg wymogów, stawianych przez prawo. Podpowiadamy 5 najbardziej istotnych.

młotek, klawiatura, sąd, komputer, internet

żródło: ShutterStock

Umowa o wykonanie strony www

Na rynku do wyboru mamy setki firm i tysiące samodzielnych webmasterów, którzy podejmą się wykonania strony internetowej. Przed zleceniem wybranej firmie lub webmasterowi warto uzgodnić treść i zakres prac, które mają zostać wykonane, w formie pisemnej umowy o wykonanie strony internetowej. W przypadku, kiedy osoba fizyczna zleca wykonanie tego innej firmie standardem jest stosowanie umowy o dzieło. W każdym przypadku warto precyzyjnie określić, jakie są nasze oczekiwania wobec wykonawcy. Jako strona zamawiająca w umowie o dzieło mamy szereg uprawnień, które wynikają z kodeksu cywilnego (art. 627-646).

Dostaliśmy informacje, że nasza strona jest gotowa. Sprawdzamy. Rzeczywiście jest taka, jaką chcieliśmy. Sprawdzamy w Google i... nie ma (przynajmniej na pierwszej stronie wyników wyszukiwania). Dlaczego? Umowa o wykonanie strony www zazwyczaj nie zawiera dodatkowo odrębnej usługi pozycjonowania w Google. Aby nasza strona pojawiała się wśród czołowych wyników dla danego zapytania (np. "noclegi Lublin") musimy dodatkowo zainwestować w pozycjonowanie dla wybranych fraz, czyli słów kluczowych, które powinny prowadzić do naszej strony.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!