TOP 10 największych atrakcji turystycznych we Włoszech

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych we Włoszech. Zobaczcie, które miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają niezwykłe Włochy.

  • 10. miejsce: Bazylika świętego Marka w Wenecji.
  • 9. miejsce: Panteon - to okrągła świątynia na Polu Marsowym, ufundowana przez cesarza Hadriana w roku 125 na miejscu wcześniejszej z 27 r. p.n.e., zniszczonej w pożarze w 80 r. n.e. Jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu.
  • 8. miejsce: Piazza della Signoria – plac w centrum Florencji zbudowany w okresie od XII do XIV wieku. Powstał po wyburzeniu domów należących do rodzin gibelinów. Otoczony szeregiem pałaców wraz z eksponowanymi tutaj rzeźbami tworzy urbanistyczny kompleks odwiedzany przez licznych turystów.
  • 7. miejsce: Bazylika św. Franciszka w Asyżu – XIII-wieczny kościół poświęcony św. Franciszkowi z Asyżu, znajdujący się w umbryjskim mieście Asyż.
  • 6. miejsce: Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie - gotycka marmurowa katedra, jedna z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie. Należy do największych kościołów na świecie
  • 5. miejsce: Piazzale Michelangelo we Florencji jest najbardziej znanym punktem widokowym na panoramę miasta. Widok z tego punktu jest powielany na pocztówkach i jest jednym z tych miejsc, które trzeba zobaczyć odwiedzając Florencję.
  • 4. miejsce: Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji. Fasada bazyliki została zaprojektowana i wykonana w stylu gotyckim. Obecny wygląd zawdzięczamy dziewiętnastowiecznym przeróbkom w stylu neogotyckim. Do jej wykonania użyto takich samych marmurów, które stosowano podczas budowy wcześniejszej struktury kościoła.
  • 3. miejsce: Koloseum, oficjalnie w starożytności Amfiteatr Flawiuszów, amfiteatr w Rzymie, wzniesiony w latach 70-72 do 80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów.
  • 2. miejsce: Do najwspanialszych zabytków Sieny i całych Włoch należy katedra z XII wieku, której główna fasada została ukończona w 1380 roku. W skład kompleksu wchodzą baptysterium i kampanila. W środku znajduje się oktagonalna ambona autorstwa Nicola Pisano.
  • 1. miejsce: Bazylika św. Piotra w Watykanie. Wedle tradycji bazylika stoi na miejscu ukrzyżowania i pochówku św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża – jego grób leży pod głównym ołtarzem.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (23)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!