Najbardziej nieprzyjazne dla turystów miasta świata

Amerykański magazyn Conde Nast Traveller poprosił czytelników i podróżników o wybranie najbardziej nieprzyjaznych dla turystów miast na całym świecie. Najbardziej nieprzyjaznym miastem okazało się być pewne amerykańskie miasto. Zobaczcie galerię 10 najbardziej nieprzyjaznych dla turystów miast na świecie.

 • 10. miejsce - Tanger – miasto położone w północno-zachodnim Maroku. Turyści twierdzą, że miasto jest bardzo egzotyczne, ale zdecydowanie lepiej zwiedzać je w zorganizowanej grupie, ponieważ zwiedzanie okolicy samemu, może się okazać niebezpieczne.
 • Na 9. miejscu uplasowało się Atlantic City – dobre miejsce do spróbowania swojego szczęścia w kasynie. Ale zdaniem czytelników magazynu Conde Nast Traveller Atlantic City, jest tylko „bladym cieniem” światowej stolicy hazardu, jaką jest Las Vegas. Czytelnicy są również zgodni, że samo miasto jest po prostu brzydkie. Jedynymi atrakcjami są kasyna i nadmorska promenada, od której jednak lepiej się nie oddalać….
 • 8. miejsce: Detriot – amerykańskie miasto bankrut. Miasto samo w sobie nigdy nie było ulubionym celem turystów z całego świata. Tym bardziej w dniu dzisiejszym w momencie największego kryzysu, z jakim musi borykać się Detriot, nie dziwi jego pozycja na liście najmniej przyjaznych miast dla turystów.
 • Na 7. miejscu znajduje się New Haven. Jest to amerykańskie miasto, w którym swoją siedzibę ma jeden z najlepszych uniwersytetów – Yale. Czytelnicy Conde Nast Traveller uznali jednak, że sama obecność uniwersytetu to za mało, żeby New Haven można było uznać za atrakcyjne miejsce dla turystów. Czytelnikom nie spodobała się również postawa mieszkańców New Haven, których określili, jako nieprzyjaznych.
 • 6. miejsce: Lome – stolica Togo, państwa położonego w zachodniej Afryce. Lome jest głównym ośrodkiem administracyjnym i przemysłowym oraz najważniejszym portem Togo. Choć mieszkańcy Lome są bardzo przyjaźni w stosunku do turystów, to sami zainteresowani zdecydowanie odradzają dłuższy pobyt w stolicy, ze względu na brak dobrych miejsc noclegowych i gastronomicznych.
 • Na 5. miejscu uplasował się Kuwejt – zdaniem większości turystów miasto nie jest warte, żeby zatrzymać się w nim na dłużej. Smaczne jedzenie i okazja do zrobienia udanych zakupów to za mało, żeby miasto można było nazwać przyjaznym. Część czytelników magazynu Conde Nast Traveller uznała wręcz, ze Kuwejt jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych miast na Bliskim Wschodzie.
 • 4. miejsce: Luanda – chociaż turyści twierdzą, że Angola potrafi zachwycić swoim naturalnym pięknem, zdecydowana większość jest zdania, że stolica Angoli, Luanda jest rozczarowująca. Miasto jest miejscem ogromnych dysonansów. Mieszające się ogromne bogactwo z niewyobrażalną biedą wywołują konsternację podróżników. W mieście widoczne są ślady wojen, które nieodwracalnie zmieniły miasto.
 • 3. miejsce zajmuje Oakland – to kalifornijskie miasto przez większość czytelników Conde Nast Traveller zostało nazwane miejscem z rozdwojeniem jaźni. Z jednej strony W Oakland turyści mogą znaleźć bardzo ładne zakątki, z drugiej zaś miasto jest pełen dzielnic, w których strach się nawet zatrzymać. Pomimo zmian jakie zachodzą w Oakland czytelnicy są zdania, ze nie warto się w nim zatrzymywać na dłużej.
 • Na 2. miejscu znalazł się Islamabad. Największym problem Islamabadu są bardzo niegościnni i nieprzyjaźni dla turystów ludzie. Sam Islamabad może się podobać, jest to rozległe, przestronne miasto z doskonałym widokiem na pobliskie góry. Czyste powietrze, doskonałe restauracje to naprawdę dobre turystyczne atuty. Gdyby tylko zmienić nastawienie mieszkańców do turystów…
 • 1. miejsce: Najbardziej nieprzyjaznym dla turystów miastem świata jest amerykańskie Newark – znane jest przede wszystkim z położonego w swoim obrębie międzynarodowego lotniska w pobliżu Nowego Jorku. Lotnisko i spotkania biznesowe to jedyne powody zdaniem czytelników Conde Nast Traveller dla których większość ludzi zatrzymuje się w Newark, bowiem miasto samo w sobie nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!