Planujesz podróż? Zobacz najtańsze miasta w Azji

Zobaczcie najtańsze azjatyckie miasta dla turystów. Może to właśnie do nich warto udać się w podróż w 2013 roku? Ranking stworzył portal Price of Travel, porównując ceny jakie trzeba przeznaczyć na jeden dzień pobytu w danym mieście. Porównane zostały: ceny noclegu w tanim, ale dobrze położonym i cieszącym się dobrymi opiniami wśród turystów hostelu (1 nocleg), cena biletu na przejazd środkami transportu(2 przejazdy dziennie), 1 wejście do znanej atrakcji turystycznej/muzeum, ceny wyżywienia (3 razy dziennie) oraz lokalnych alkoholi. Sprawdźcie wyniki.

 • 15. miejsce: Phuket – pod uwagę podczas tworzenie rankingu nie było brane tylko miasto, ale cała wyspa należąca do Tajlandii, znalazła się tym rankingu, ponieważ dzięki szeroko rozwiniętej turystyce na wyspie, turyści mogą znaleźć naprawdę tanie zakwaterowanie i przeżyć wspaniałe wakacje nie wydając przy tym fortuny. Dzienny koszt pobytu na Phuket może nie przekroczyć kwoty 27,59 USD.
 • 14. miejsce: Siem Reap - miasto w północno-zachodniej Kambodży. W pobliżu Siem Reap znajdują się pozostałości dawnej stolicy Imperium Khmerskiego, Angkoru, które są jedną z większych atrakcji turystycznych w Kambodży. Dzienny koszt pobytu w Siem Reap można w kwocie 27,21 USD.
 • 13. miejsce: Kuta – Bali już dawna kusi turystów spragnionych błogiego odpoczynku na plaży. Idealnym miejscem wydaje się być Kuta, gdzie turyści znajdą piękne plaże, liczne restauracje i hotele oraz możliwość zabawy na plażowej dyskotece. Dzienny koszt pobytu można zamknąć w kwocie 26,20 USD.
 • 12. miejsce: Bangkok – stolica Tajlandii i najczęściej pierwsze miasto, które widzą turyści po przybyciu do Tajlandii. Chociaż turystów do Tajlandii przyciągają przede wszystkim rajskie plaże, warto zatrzymać się w Bangkoku chociaż kilka dni, ponieważ na jego terenie znajduje około 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Dzienny koszt pobytu w Bangkoku można zamknąć w kwocie 23,58 USD.
 • 11. miejsce: Luang Prabang – dawna stolica Laosu, nazywanego niegdyś "królestwem miliona słoni; miasto leżące w północnej części kraju nad rzeką Mekong. Od 1995 roku miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dzienny pobyt można zamknąć w kwocie 22,66 USD.
 • 10. miejsce: Wientian – stolica Laosu, położona obok granicy z Tajlandią. Do najważniejszych zabytków Wientianu należy zaliczyć Wielką Stupę That Luang oraz świątynie Phra Keo oraz Sisaket. Dzienny koszt pobytu w Wientianie można zamknąć w kwocie 21,72 USD.
 • 9 miejsce: Hoi An - niewielkie miasto w środkowym Wietnamie. dawny portugalski port morski i faktoria handlowa Faifo. W 1999 r. miasto zostało wpisane do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Według przewodnika Lonely Planet jest to jednocześnie jedno z najbardziej urokliwych i przyjaznych turystom miejsc w Wietnamie. Dzienny koszt pobytu w Hoi An można zamknąć kwotą 20,51 USD.
 • 8. miejsce: Phnom Penh w Kambodży jest licznie odwiedzane przez turystów ze względu na idealne położenie pomiędzy słynnym Siem Reap, a deltą Mekongu, które są turystów największymi atrakcjami turystycznymi Kambodży. Dzienny pobyt w Phnom Penh może się zamknąć w kwocie 19,45 USD.
 • 7. miejsce: Goa – czyli indyjski region z rajskimi plażami, który już dawno temu odkryli hipisi. Goa zachwyca turystów przepięknymi, dziewiczymi plażami, sennymi wioskami położonymi wśród pól ryżowych, niepowtarzalnymi zabytkami. Dzienny pobyt na Goa można zamknąć w kwocie 19,32 USD.
 • 6. miejsce: Delhi i New Delhi – indyjskie miasto zamieszkiwane przez ponad 11 mln mieszkańców. Choć samo miasto jest zatłoczone i bywa męczące, warto je odwiedzić ze względu na ogromną ilość zabytków, które można podziwiać. Do najważniejszych należą: Czerwony Fort, Grobowiec Humajuna, Kutb Minar, świątynia Lotosu oraz Meczet Dżami Masadżid. Dzienny koszt pobytu w Delhi można zamknąć w kwocie 19,16 USD.
 • 5. miejsce: Chiang Mai – czyli „północna stolica” Tajlandii. Miasto jest bardzo ważnym elementem podróży do Tajlandii, ponieważ w jego obrębie znajduje się wiele starożytnych świątyń, których nie można przeoczyć podczas zwiedzania Tajlandii. Dzienny pobyt w Chiang Mai można zamknąć w kwocie 19,11 USD.
 • 4. miejsce: Ho Chin Minh – lepiej znane pod nazwą Sajgon. Miasto jest nowocześniejsze i bardziej żywe niż Hanoi, które jest stolicą Wietnamu. Dzienny koszt pobytu w Sajgonie można zamknąć w kwocie 18,35 USD.
 • 3. miejsce: Katmandu – stolica oraz największe miasto Nepalu. Chociaż samo w sobie jest dla większości turystów, tylko przystankiem w drodze do innych atrakcji Nepalu, warto się w nim zatrzymać na kilka dni. Dzienny koszt pobytu można zamknąć w kwocie 17,48 USD.
 • 2. miejsce: Hanoi – największe i najtańsze miasto w Wietnamie. Uwielbiane przez turystów ze względu na swój dawny kolonialny charakter, który łączy architekturę francuską i azjatycką. Do tego wszystkiego dochodzi naprawdę smaczne jedzenie. Dzienny koszt pobytu w Hanoi można zamknąć w kwocie 16,51 USD.
 • 1. miejsce: Pokhara– drugie co do wielkości miasto w Nepalu, a zarazem jest to centrum turystyczne kraju. Stanowi idealne miejsce wypadowe do większości atrakcji turystycznych. A na dodatek jest to najtańsze miasto w Azji. Planując swoją podróż do Pokhary można zamknąć dzienny budżet w kwocie 14,39 USD.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!