« Powrót do artykułu

Zablokowane konto, zajęte wynagrodzenie - czyli komornik w akcji

Liczba zajęć komorniczych kont bankowych oraz wynagrodzeń rośnie w błyskawicznym tempie. Gdy w 2007 r. tego typu spraw było niecałe 1,3 mln, w 2010 r. przekroczyły liczbę 2,7 mln, a już w zeszłym roku 3,7 mln.

prawo, pieniądze, prawnik

żródło: ShutterStock

Komornik

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (17)

 • juzek(2015-10-05 18:18) Zgłoś naruszenie 90

  komornicy to bandyci, gorsi niz Janosik wobec Jasnie Panof...Komornikow powinno sie wieszac na latarniach:)

  Odpowiedz
 • juzef(2015-10-05 18:27) Zgłoś naruszenie 51

  komor dba jedynie o swoje oplaty, reszte ma w d.. To typowy bandyta w IMIE PANSTWA, a de fakto to pospolity zlodziej, czychajacy na twe kase, jak zadrzesz z jakims urzedem panstwowym... komornikuuf trza eliminowac z zycia , bo to hieny i pasoZyty

  Odpowiedz
 • snajper(2014-01-25 19:34) Zgłoś naruszenie 50

  ale z tymi szmciarzami nie ma dyskusji, oni wiedza jak czlowieka zjechac do konca, ja nie dostlem zadnego powiadomienia od komornika, dowiedzialem sie w banku ze mam debet na koncie bo kokmornik tak chcial na poczet przyszlych wplat, nie wazne ze mam zajete wynagrodzenie 50% to jeszcze siedzi mi na koncie, bank wysyla mi monity po 25zl kazdy ze musze splacic minus(debet) a ja tlumacze ze to nie ja zrobilem debet bo nie mam nawet zdolnosci kredytowej do ******* pana!!! ale te tempe waly nie rozumieja, i tak bujam sie od banku do komornika i do banku, w izbie komorniczej tez mnie odpulaja... Komrnik tez laske kladzie, mowi ze to ja jestem dluznikiem i w moim interesie lezy dowiedziec co jest grane. Ale kur...wa gdzie mam sie dowiedziec??? oni maja prawo sie pomylic i *********** np 26 tys tak jak tej Pani przez pomylke. Kobieta bez grosza bo jakis ************** frajer sie pomylil, a tej sprawy nie da sie odkrecic w ciagu dnia... Nic tylko wpasc do koncelari, przylozyc waltera do pustego lba komornika i powiedziec ZEGNAJ . *********** darmozjady. Te ********** e-sady tak samo. nie wiesz co jest grane i masz placic, zero odpowiedzi nawet na odwololanie.

  Odpowiedz
 • roksana(2015-02-10 17:16) Zgłoś naruszenie 43

  Witam zarabiam najniższą krajową czy komornik może zająć mi konto?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • tretere(2016-05-15 17:38) Zgłoś naruszenie 31

  Szkoda gadac tak to tylko w Polsce moze byc w imie prawa komornik zostawia dluznika bez srodkow do zycia i nikt tym sie nie zainteresuje

  Odpowiedz
 • Gosia(2012-12-18 12:24) Zgłoś naruszenie 30

  Nie rozumiem , dlaczego komornik blokuje całe konto bankowe ze stanem środków np.10000,oo kiedy egzekucja dotyczy kwoty 500,-- żl. ( w tym oczywiście są odsetki, koszty, itp)

  Odpowiedz
 • juzef(2015-10-05 18:28) Zgłoś naruszenie 10

  cenzura:) kapuje:)

  Odpowiedz
 • jasiek(2014-02-04 18:15) Zgłoś naruszenie 10

  prawo jest dla bandytow i jak raz sie podwinie komus noga to juz po nim - odsetki licza nawet za jakeis znaczki i to rosnie a jak ja pisze odwolanie do komornika i place za list to co tez chyba moge zwrócić sie do sądu o zwrot kosztów? inaczej sam i m zaczne liczyc od setki i odwiedzę takiego jednego komornika i sie zdziwi ze za rok ma już dziesiec tysiecy długu i powiem wam ze naprawde tak zrobie a jak nie zaplaci to zabiore go na wycieczke To moje prawo :)

  Odpowiedz
 • zdesperowana(2014-11-04 23:40) Zgłoś naruszenie 10

  Mam rentę z której komornik pobiera miesięcznie 650 zł.Dzisiaj otrzymałam na konto PKO BP po potrąceniu tych 650 kwotę którą otrzymuje co miesiąc.Z tej kwoty bank potrącił mi na polecenie tego samego komornika z mojej renty 1100 i pozostawił mi dostępne środki w kwocie 470 zł. Czy może tak być że ten sam komornik daje polecenie bankowi aby na jego polecenie dwa razy zajmuje raz przez biuro wypłat emerytalnych i drugi raz z tego samego konta pobiera bank. Nadmieniam iż od komornika nie otrzymałam żadnego powiadomienia o zastosowanych metodach. Nie wiem co mam robić przyszło mi,że chyba popełnie samobujstwo bo tak dalej nie da się żyć.Ale przedtem powiadomię prokuraturę.Jestem osobą starszą ok.70 lat.Boże ja dalej nie potrafię tak żyć co oni z nami robią nawet wtedy kiedy człowiek solidnie co miesiąc płaci tym piranią.

  Odpowiedz
 • komora(2012-12-18 20:44) Zgłoś naruszenie 00

  Komornik nie wie ile pieniędzy znajduje się na koncie, które zajmuje. Jeśli jest ich dużo a zadłużenie niewielkie to sprawa zamyka się w kilka tygodni.
  Co do wypowiedzi pani aplikant radcowskiej z artykułu - chciałbym zobaczyć uzasadnienie skargi na czynności komornika dot. zajęcia konta bankowego ;)))
  Później tacy radcy-pieniacze nie wiedzą nawet jak napisać wniosek egzekucyjny do komornika ;)

  Odpowiedz
 • najemnik(2013-06-21 20:07) Zgłoś naruszenie 00

  Jak na raie to te pijawy bezprodukcyjne CZyli komornicy zaczeli wspołpracować z firmami chndlującymi długami i nawet nie dają szans na wytłumaczenie dłuznikowi skąd wzioł się jego dług , a wiekszości przypadków to pomyłki urzedników przez które cierpi zwykły obywatel na których żeróją takie pijawy jak komornicy!!! kolega miał taki przypadek: spłacał raty w banku i zrobił nadplate roczna na poczet przyszłych rat, po roku miał zacząc spłaty dalej zaczynając od miesiąca wrzesnia i tak jak dostał plan spłat tak zaczoł płacić . Tymczasem jakiś urzedas w jego banku ztwierdził że rata sierpniowa nie została wpłacona i oddał zadlużenie do windykacji mimo że raty kolegi zaczynały się od wrzesnia a nie od sierpnia, i tk cwaniaczek z windykacji pociagnoł sprawe dalej mimo tłumaczeń że to pomyłka on stał na swoim i dalej upierał sie o uiszczenie opłaty windykacyjnej która wynosiła więcej niż dana rata miesięczna. Sprawa wynikła w pazdzierniku kiedy to pan z windykacji sie zgłosił do egzekucji należności i mimo że udowodniono mu że rata sierpniowa nie istniała to on nadal sie upierał i straszył sadem i komornikiem nawet nie pomogło to że kolega nadal płacił raty co miesiąc . Mimo że raty mogły byc opóznione o kilka dni to na kacie kredytu istniały nadpłaty z których bank mógł zciagać odsetki karne, ale nie w tymprzypadku tutaj sprawa potyczyła sie inaczej .A jeszcze jedna istotna kwestia to to że bank ustalając plan spłat po nadpłacie kredytu naliczył sobie nowe odsetki do kredytu i klient zapłcił dwa razy odsetki od tego samego kredytu, widac że cuda sie zdazaja jesli chodzi o prawo bankowe. A co do dalszego rozwoju sprawy to windykator bankowy pociągnoł sprawe dalej i wysłał sprawe do EBanku który szybko elektronicznie rozpatrzył sprawe poza plecami najbardziej zainteresowanego czyli dłuznika ,nastepnie wyrok przesłał do komornika i dopiero mój kolega od komornika dowiedział się że on zajmuje mu jego pensje bez zadnej szansy obrony został obdarty z pieniedzy mimo że raty płacił do niedawna bo niewiedział że jego dług został pół roku wczesniej sprzedany w sumie odpowiadajacej z przed pół roku a bank nie kwapił sie mu powiedzieć żepłaci na prózno. Tak więc komornicy rozmnażaja sie jak grzyby po deszczu razem z firmami windykacyjnymi a żeby nie mieli za tródno to jeszcze ztworzono banki eletroniczne które wystawiają im nakazy egzekucji komorniczej. ciekaw jestem kiedy to wkoncu kogoś tak zdenerwuje że zacznie polować na tych darmozjadów

  Odpowiedz
 • najemnik(2013-06-21 23:36) Zgłoś naruszenie 00

  przepraszam chodziło mi o E_ sądy nie E banki moja pomyłka

  Odpowiedz
 • tadtad(2013-10-30 17:19) Zgłoś naruszenie 00

  najemniku, może byłoby lepiej, gdybyś przejrzał słownik ortograficzny, ok?

  Odpowiedz
 • Aga(2016-04-04 21:27) Zgłoś naruszenie 00

  Komornik zajął mi konto a zakład pracy już i tak przelewa mu 80% mojego wynagrodzenia czyli nie mam nic czy można tak proszę o odpowiedź co zrobić w takiej sytuacji czy wolno komornikowi zabrać wszystko????!!!

  Odpowiedz
 • JJ(2012-12-25 09:12) Zgłoś naruszenie 02

  Całość problemu z zabezpieczaniem majątku, czy też konta bankowego dłużnika ponad wymiar występującego zadłużenia przez komornika jest celowy i wynika z faktu, że pobiera on 2% kosztów egzekucyjnych od wartości zabezpieczonego majątku, a nie od wymagalnego dłużenia. Gdyby wydając tytuł egzekucyjny wpisał, że zabezpiecza - zajmuje, tylko do wartości występującego zadłużenia, wówczas tej kasy miałby mniej. Zwykły człowiek nadużywający obowiązującego prawa jest karany, ale nie komornik zajmujący, np. samochód wykorzystywany w działalności gospodarczej warty 20.000,00 zł na poczet zadłużenia wynoszącego 500,00 zł, bez konieczności wzywania dłużnika do dobrowolnego uregulowania zadłużenia w wyznaczonym terminie. Dostajesz zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego i równocześnie o zabezpieczeniu twojego majątku, np. samochodu. Pomimo, że uregulujesz zadłużenie z chwilą powzięcia informacji, to i tak dodatkowo zostaną tobie naliczone koszty wynikającego z nałożonego zabezpieczenia majątkowego w wysokości 2%. Uchylenie tego zabezpieczenia to kolejny wydatek dla dłużnika jeżeli dot. to nieruchomości zewidencjonowanej w księdze wieczystej. Trudno jest w takich okolicznościach mówić, że komornik działa w interesie wierzyciela. On działa w pierwszej kolejności w interesie własnym wymyślając różne sposoby, aby złupić dłużnika z pieniędzy, a później w interesie wierzyciela.

  Odpowiedz
 • kontadlazadluzonych.pl(2014-11-21 06:00) Zgłoś naruszenie 02

  Mamy przyjemność przedstawić państwu nowatorską usługę na rynku polskim.

  Jest to konto powiernicze w ramach naszego towarzystwa.
  Największą zaletą takiego rachunku jest przede wszystkim pełna anonimowość.

  Chcąc skorzystać z naszej oferty stajesz się członkiem stowarzyszenia,
  który może swobodnie dysponować środkami zgromadzonymi na swoich
  rachunkach w ramach naszego stowarzyszenia.

  Jedynym warunkiem uczestnictwa jest opłata wpisowa oraz miesięczne składki.

  Do Państwa dyspozycji (w zależności od pakietów) jest dostęp do rachunku przez system banku (pełnomocnik rodzajowy do swojego subkonta), możliwość wykonywania i otrzymywania nieograniczonej ilości przelewów oraz karta debetowa z możliwością wpłaty we wpłatomatach Euronetu.

  Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź e-mail.

  http://www.kontodlazadluzonych.pl

  START usługi 4 Stycznia 2015

  kontadlazadluzonych.pl

  www.kontadlazadluzonych.pl

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!