« Powrót do artykułu

Nowa ustawa o prokuraturze to zlepek przypadkowych pomysłów

Prokuratorów najbardziej irytuje to, że reforma instytucji, w której pracują, odbywa się za szybko i bez przemyślanej koncepcji, co negatywnie wpływa na jej jakość. Naprędce sklecony zlepek przypadkowych pomysłów – w ten sposób śledczy oceniają przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt nowej ustawy o prokuraturze.

Paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

Wymiar sprawiedliwości

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • Grzegorz(2013-03-09 10:47) Zgłoś naruszenie 00

  Znieść imunitety niech każdy za popełnione błędy odpowiada jak zwykły obywatel i indywidualna odpowiedzialność to wtedy praca będzie wykonywana zgodnie z przemyślenie a może sumieniem prokuratorów,sędziów,posłów itp

  Odpowiedz
 • Homo Sapiens(2014-07-08 07:34) Zgłoś naruszenie 00

  Prokuratura nie spełnia podstawowego celu: "nadzór nad przestrzeganiem regulacji prawnych". Co to znaczy, że prokurator umarza według własnej decyzji? Ponadto prokuratorzy kombinują i sami łamią prawo, a strzegą ich immunitety. ... jeśli Prokurator nie rozróżnia osoby fizycznej od osoby prawnej... jeśli Prokurator umarza, mimo jednoznacznego stanowiska Sądu w procesie odwołania od umorzenia ... itd. Również sądy, w końcu kolesie ze studiów ... często w ogóle nie rozeznają a tylko zatwierdzają postanowienia prokuratorów ... Prokuratorzy zarzucają Policję papierową robotą, sami nie przesłuchują ... to sprawia brak Policji w miejscach publicznych.
  Sądy, prokuratury, policja, to organy dla społeczeństwa a nie jak dotychczas społeczeństwo dla nich - to podstawowe zasady Państwa Demokratycznego !!! Demokracja musi stać ponad prawem reprezentowanym przez jednostki reprezentujące organy !!! Stąd wzrost przestępczości. Ryba śmierdzi od głowy: jaki przykład dają funkcjonariusze wszelkiej maści ? Kary dla funkcjonariuszy powinny być dużo niż dla przeciętnych Obywateli. Funkcjonariusze posiadają pełną świadomość naruszeń regulacji prawnych, a najczęściej otrzymują kary dużo łagodniejsze od przeciętnych. Funkcjonuje zasada, że wszyscy równi, ale są równiejsi. W tych okolicznościach Polska nie jest ani demokratyczna ani Państwem Prawa !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!