« Powrót do artykułu

Dostęp do informacji: poprawka Rockiego niekonstytucyjna

W środę Trybunał Konstytucyjny ma zająć się wnioskiem prezydenta o zbadanie zgodności z konstytucją trybu wprowadzenia do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej poprawki senackiej, która poważnie ograniczyła możliwość uzyskiwania niektórych danych (sygn. akt K 33/11). Jednak zarówno Sejm, jak i prokurator generalny uważają sposób wprowadzenia przepisów za niezgodny z konstytucją.

prawo, aplikacje, aplikanci

żródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność z Konstytucją ustawy dostępie do informacji

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • gosc(2012-04-17 09:42) Zgłoś naruszenie 00

  Najwyższa pora zacząć wyciągać konsekwencje (najlepiej dotkliwie finansowo) za stanowienie prawa niezgodnego z Konstytycją.
  Jeżli nie ma takich przepisów, to należy je wprowadzić.
  Należy karać posłów i senatorów, którzy głosowali za przepisami ustawy, która następnie została przez uznana za niekonstytucyjna, lub chociaż którykolwiek z jej zapisów.
  Dzisiaj bezkarnie tworzone jest kulawe prawo.

  Odpowiedz
 • Konrad(2012-04-17 10:46) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem za, tzn. za odpowiedzialnością wszystkich którzy swoimi działaniami naruszają czyjeś prawa, a w szczególności za odpowiedzialnością polityków i bezkarnych na dzień dzisiejszy prokuratorów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!