« Powrót do artykułu

Księgi wieczyste ustawowo spowolnione. Na wpis poczekamy nawet dwa razy dłużej niż zwykle

Na wpis do ksiąg hipotecznych trzeba czekać nawet dwa razy dłużej niż zwykle. Sądy zasypała lawina wniosków w związku z przekształceniem użytkowania wieczystego.

żródło: DGP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • Notariat_Kraków(2019-09-12 14:27) Zgłoś naruszenie 1014

  A jak to rozwiązano w Niemczech ? tam każdy sędzia, referendarz i inny pracownik Wydziału Ksiąg Wieczystych ma czytnik pracy on - line. Można odczytać o której godzinie przyszedł do pracy, o której godzinie wyszedł z pracy, oraz można obserwować on - line wszystkie czynności jakie danego dnia wykonywał na komputerze (przy animizacji danych osobowych). I gdyby taką sprawozdawczość wprowadzić w Polsce - okazałoby się, że nie ma żadnych zaległości w wpisach do KW, przeciwnie - wyszłoby że w Księgach Wieczystych jest za dużo pracowników.

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Wół roboczy(2019-09-13 20:24) Zgłoś naruszenie 32

  Wydziały ksiąg wieczystych pracują bardzo ciężko proszę zwrócić się do ministerstwa o dane. Ponadto muszą się borykać z niedziałającym systemem biurowości . System jest bardzo wolny czasochłonny i przestarzały. Bardzo proszę o liczniki czasu pracy i do tego jeszcze niech liczą to co robimy w domu. Też mozna zmierzyć bo rejestruje się korzystanie z przeglądarki CI. Tak dla mało wtajemniczonych to system de facto liczy czas pracy i dokładnie wiadomo kiedy ktoś przychodzi i wychodzi z pracy. Na pewno wszyscy lub prawie wszyscy pracownicy mają przekroczone normy pracy przy komputerze określone w rozporządzenia prawie pracy i innych. Proszę zatrudnić się w wydziale popracować a później komentować. Najlepiej odrzucić kogoś błotem prawda?

  Odpowiedz
 • dfg453453(2019-09-12 10:28) Zgłoś naruszenie 14

  -Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2

  Odpowiedz
 • Marek(2019-09-13 09:46) Zgłoś naruszenie 14

  ad Mecenas praca sędziego to w dużej mierze praca koncepcyjna, można ją wykonywać w różnych miejscach. O sprawach myśli się nawet biegając, czy biorąc prysznic. Natomiast jeżeli czyjaś praca polega na wypełnianiu elektronicznego rejestru, to żeby ją wykonywać trzeba w pracy być i być zalogowanym na swoje konto. Nie można jej wykonywać "poza" systemem teleinformatycznym. Powstaje pytanie, czy wobec takich osób nie powinno się rejestrować elektronicznie czasu pracy, zwłaszcza jeżeli mają zadaniowy czas pracy i sekretarzy do pisania "projektów", bo to może rodzić różne pokusy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!