« Powrót do artykułu

Adwokaci zachęcają do korzystania ze swoich usług

12 sierpnia wystartowała kampania „Adwokat w każdym przypadku” organizowana przez Naczelną Radę Adwokacką. Ma ona zwiększyć świadomość prawną społeczeństwa i promować korzystanie z porad adwokatów przed podjęciem czynności prawnych.

adwokat

żródło: ShutterStock

12 sierpnia wystartowała kampania „Adwokat w każdym przypadku” organizowana przez Naczelną Radę Adwokacką. Ma ona zwiększyć świadomość prawną społeczeństwa i promować korzystanie z porad adwokatów przed podjęciem czynności prawnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • specjalizacje zamiast korporacji(2019-08-13 10:58) Zgłoś naruszenie 103

  Prawo jest tak rozległą dziedziną, że nawet specjalizacja dotycząca jednej z większych dziedzin np. prawa cywilnego czy karnego często jest dalece niewystarczająca. A co dopiero mówić, jakby ktoś chciał udzielać pomocy prawnej z każdej dziedziny. Ciągłe zmiany w prawie. Nakładające się na nasz system prawo europejskie. Śledzenie trendów politycznych związanych z prawodawstwem. Śledzenie doktryn judykatury etc..etc.. W niektórych dziedzinach niezbędna jest również znajomość regulacji wewnątrzurzędowych. Cały system prawny wymaga głębokiej reformy, takiej jaką przeszły już prawie wszystkie dziedziny. Już się nie znajdzie elektronika od wszystkiego, informatyka od wszystkiego, lekarza od wszystkiego, matematyka od wszystkiego. Tak już się nie da. Pytanie jak długo będziemy tkwili w przypadku prawa w fikcji, że zamiast specjalizacji urządza się aplikacje ogólne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawnik(2019-08-13 12:58) Zgłoś naruszenie 70

  Czyli reklama adwokatury w czystym wydaniu. Mogliby chociaż już nie udawać, że zakaz reklamy nadal istnieje i zmienić kodeks etyki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Andrew66(2019-08-13 17:25) Zgłoś naruszenie 10

  3Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2

  Odpowiedz
 • xyz(2019-08-13 14:30) Zgłoś naruszenie 11

  Ja mam do tego inny stosunek. Nie wchodzę w konflikt z prawem i sądy omijam wielkim łukiem.

  Odpowiedz
 • ekonmoia prawa(2019-08-13 13:03) Zgłoś naruszenie 15

  Opanowanie nawet jednego kodeksu, z dotyczącym go orzecznictwem, zmianami, sposobami interpretacji, praktyką urzędową lub sądową - to już jest wyczyn na który potrzeba kilku lat. Gdyby tak nie było, nie potrzeba by było katedr na uniwersytetach. Wszyscy uczyliby po prostu prawa. Aplikacje to spadek właśnie z tego kresu, kiedy uczono po prostu prawa. Aplikacje w swoim założeniu są tożsame ze średniowiecznymi cechami rzemieślniczymi, które w starciu ze współczesnością zniknęły zupełnie, gdyż przemysł produkował rzeczy tańsze, lepsze i nowocześniejsze. W czasach powszechnego dostępu do informacji, istnienie patrona, który ma niby przekazywać sam nie wiem co, to jakiś absurd. Wszystko co potrzeba prawnikowi do prowadzenia działalności znajdzie w książkach, opracowaniach, wytycznych itp. To już nie te czasy, gdy książka była jedna na całe miasto. Zamiast tkwić w przestarzałych pomysłach, należy wprowadzić specjalizacje. Wtedy nie trzeba będzie namawiać ludzi na usługi prawne. Będą wtedy tańsze, bo czas który zajmuje specjaliście na zdiagnozowanie problemu jest o wiele mniejszy od czasu przyuczania się niespecjalisty do rozwiązania jakiegoś problemu. Nie ma wątpliwości, że profesor prawa naprawiłby wał korbowy opla, ale nauczenie się tego zajęłoby mu setki godzin. A mechanikowi kilka godzin, bo on robi tylko silniki. Przecież to jest ekonomiczna oczywistość.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!