« Powrót do artykułu

Wyłączenie sędziego: Kolejna kość niezgody w Sądzie Najwyższym

Czy można żądać wyłączenia sędziów, którzy nie zostali wyznaczeni do rozpoznania sprawy? Na to pytanie odpowie siedmioosobowy skład jednej z nowych izb SN.

Sędzia wyrok

żródło: ShutterStock

Sędzia wyrok

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • rene kolejorz (2019-06-04 10:22) Zgłoś naruszenie 126

  Skoro przyczyna dotyczy akurat wszystkich, to i wniosek bez cienia wątpliwosci może (a raczej musi) dotyczyć wszystkich. Z prawnego punktu widzenia tu nie ma miejsca na wątpliwość. Tak, wiem, że dziś nic to nie znaczy.

  Odpowiedz
 • @rene(2019-06-04 10:34) Zgłoś naruszenie 510

  Pod płaszczem okrągłych i mających przekonać czytelników słów typu "bez cienia wątpliwości", "a raczej musi" etc. wprowadzasz czytelników w błąd. Za artykułem: "wniosek o wyłączenie może dotyczyć tylko sędziów wyznaczonych do rozpoznania sprawy i nie może spowodować wyłączenia innych sędziów od rozpoznania przedmiotowego wniosku". Wiele wskazuje na to, iż przdmiotowy wniosek ma na celu storpedowanie procesu. O sytuacji takie również wypowiadał się SN. Dodatkowo problem braku kontrasygnaty dotyczy również innych, powołanych w ciągu ostatnich kilkunastu lat, sędziów SN.

  Odpowiedz
 • żenia(2019-06-04 22:50) Zgłoś naruszenie 36

  demokracji nigdy nie BYŁO i NIE BĘDZIE. należy zmienić Konstytucje --- jest XXI wiek --- czas skończyć z bałamutnym CIEMNOGRODEM.!!! z zakochanymi w sobie i ......styropianie.!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!