« Powrót do artykułu

Nowe zasady przyznawania świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego i większa kontrola dłużników. Sejm znowelizował ustawę

Podniesienie kryterium dochodowego przy przyznawaniu świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego do poziomu 800 zł oraz aktywizację dłużników alimentacyjnych - przewiduje rządowa nowelizacja, którą w czwartek uchwalił Sejm.

alimenty

żródło: ShutterStock

Nowelizacja zawiera też rozwiązania służące sprawniejszemu pozyskiwaniu przez komorników sądowych informacji z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dochodach uzyskiwanych przez dłużników alimentacyjnych. Komornicy sądowi będą uzyskiwali te informacje elektronicznie i nieodpłatnie wraz z ich comiesięczną aktualizacją w razie zmian.

statystyki

Komentarze (4)

  • Kierowca(2018-12-07 09:59) Zgłoś naruszenie 11

    Rządzie chore jest to co robicie i nikomu się to nie podoba znajdźcie bata na kobiety nie uczciwe

    Odpowiedz
  • Logan(2018-12-07 14:44) Zgłoś naruszenie 12

    To zepchnie dłużników alimentacyjnych kompletnie na margines. To, że dłużnicy alimentacyjni pracują na czarno nie dzieje się z powodu pracodawcy. Jak taki dłużnik alimentacyjny ma przeżyć miesiąc? Jak z minimalnych poborów 1525 zł. zostanie mu po potrąceniu 60% (915 zł.) przez komornika - 610 zł. Jak przeżyć miesiąc za 610 zł jeżeli trzeba się wyżywić, ubrać i dojechać do pracy, nierzadko kilkadziesiąt kilometrów. Niech szanowni posłowie sobie odpowiedzą na to pytanie skoro tak mimo podziałów politycznych zgodnie głosowali. Teraz jak będą grzywny za zatrudnianie dłużników alimentacyjnych to żaden pracodawca nie pójdzie im na rękę, tylko pogoni gdzie ****** rośnie. Nie pozostanie im nic innego jak stoczyć się na dno alkoholizmu i bezsensu....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!