« Powrót do artykułu

Przemoc i niesprawiedliwość jednak mają płeć. Sądźmy sprawców, nie ofiary

Dlaczego trzymam stronę kobiet? Bo choć wszystkim obywatelom należy się taka sama ochrona, twarde dane pokazują, że przemoc i niesprawiedliwość jednak mają płeć.

przemoc kobieta

żródło: ShutterStock

Niestety sprawy o przemoc domową i gwałt – od etapu zgłoszenia – nader często zmieniają się w sąd nad ofiarą.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze FB:

Komentarze (6)

 • doktor(2018-11-30 09:39) Zgłoś naruszenie 182

  Pan redaktor niech sprawdzi ile ofiar przemocy ze strony kobiet (głównie psychicznej ale równie często fizycznej) tego nie zgłasza w obawie przed wyśmianiem i potraktowaniem jak patałacha.

  Odpowiedz
 • Cezary(2018-11-30 09:50) Zgłoś naruszenie 164

  80% samobójstw popełniają mężczyźni. W ramach wyrównywania niesprawiedliwości o 50% więcej kobiet powinno popełniać samobójstwa, żeby było równo i sprawiedliwie.

  Odpowiedz
 • i to by było na tyle(2018-11-30 10:31) Zgłoś naruszenie 78

  Słabszy fizycznie i psychicznie przeważnie jest bity i poniżany. Dotyczy to obu płci. Najgorszy los mają dzieci, gdy trafią na psychopatycznych rodziców. Faceci są wyjątkowo agresywni. Zobaczcie sobie komentarze wobec czynu ojca co popełnił samobójstwo i zamordował swe dziecko. Inna sprawa, że faceci nie potrafią dobrze zarządzać swą przewaga finansową, zdrowotną i społeczną. Najlepiej im wychodzi stan kapłański - kupa kasy, święty nierób, gaci sobie nie umie wyprać. I wiecznie zagląda innym pod kołdry i grzebie w cudzych majtkach. Ale tylko facet może wytrzymać taką obłudę i zamorduję każdą która zechce zostać kapłanką lub zmienić wiarę.

  Odpowiedz
 • Gucio(2018-11-30 13:20) Zgłoś naruszenie 61

  Porównywanie średnich plac prowadzi na manowce i do nieuzasadnionego uprzywilejowania , można porównywać wyłącznie taka samą pracę w tym samym wymiarze i należy pamiętać, że w ekonomii przedsiębiorstwa za zmniejszoną dyspozycyjność w ramach godzin pracy ktoś musi zapłacić zwiększona pracą bez wzrostu z tego tytułu wynagrodzenia. Średnie wynagrodzenie sięga 5 tys zł, ale mediana jest znacznie niższa, a do tego średnie wynagrodzenie dla celów ZUS jest wyliczane bez płac w małych firmach. Nie da i nigdy nie będzie się dało wyrównać średniej płacy, gdyż doprowadzi to do pracy bez wynagrodzenia drugiej płci i komuny . Mowa cały czas o manipulowanych średnich a nie o faktycznej płacy za pracę. Przemoc , temat rzeka, twarde dane są takie, że zgodnie ze statystykami policyjnymi 90% ofiar to kobiety, nikt w tym danych nie podaje faktycznej skali przemocy ani nie pamięta, że dane policji dotyczą prawie wyłącznie przemocy fizycznej o dużym natężeniu, drobną przemoc fizyczna i prawie cała psychiczna umyka tym danym. Teraz inne dane, o finansach, ile % procent kobiet zarządza finansami w domach? Czyli zabiera wynagrodzenie i wydziela środki drugiej stronie. Jeśli robi to mężczyzna to jest przemoc, jeśli kobieta to dbałość o rodzinę? Co ciekawe, w większości mężczyzn, którzy tak robią,, dotyczy to wyłącznie ich własnego wynagrodzenie. Zabieranie wynagrodzenia i jego wydzielanie to przemoc ekonomiczna bez względu na płeć. Ile przypadków przemocy, która ucieka statystykom doprowadza do przemocy fizycznej z drugiej strony w ramach obrony, albo do alkoholizmu i innych problemów? Nie ukrywajmy, mężczyzni to słabsza płeć , psychicznie i wbrew pozorom fizycznie, pominąwszy siłę do prac mechanicznych. Jeśli jest mowa o przemocy, to mówmy o niej całą prawdę, bo tylko tak można jej zapobiegać i edukować, inaczej doprowadzi to do zmiany formy przemocy albo rozpadu podstawowych komórek społecznych co już się dzieje w stopniu nagminnym.

  Odpowiedz
 • Inkwizytor(2018-11-30 20:26) Zgłoś naruszenie 43

  Faceci powinni, tak jak kobiety, oskarżać je o uwodzenie (nawet po 20 latach) , żądać odszkodowań i wsadzać do więzień. Zobaczymy co się stanie z takim społeczeństwem.

  Odpowiedz
 • marta(2018-11-30 17:07) Zgłoś naruszenie 30

  Trudno dyskutować mnie z autorem bo jako ofiara przemocy z różnych stron nie mam dostępu do 78% treści...jednak ze wstępu domniemywam , że podobnie jak feministki , chce się lansować na tym temacie...nikt nie chce poważnie o tym rozmawiać a robi sobie wygłupy , ohydną reklamę swej osoby...dla mnie tacy jak autor są najbardziej przemocowi , okrutni bo nie pozwalają przemówić ofiarom a chronią katów to wszystko nie jest takie proste...sprzeniewierzane są ogromne pieniądze...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!