« Powrót do artykułu

Obowiązuje ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego. Zmiany nastąpią 1 stycznia 2019 r.

W tym miesiącu weszła w życie ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Ustawowe przekształcenie nastąpi z dniem 1 stycznia 2019 r.

Warszawa bloki osiedle

żródło: ShutterStock

Sąd dokona z urzędu wpisu własności gruntu oraz wpisu roszczenia o opłatę w księgach wieczystych. Obowiązek wniesienia opłaty obciąża każdorazowo właściciela nieruchomości, w odniesieniu do której istnieje roszczenie o opłatę, przez okres pozostały do wnoszenia tej opłaty.

statystyki

Komentarze (5)

  • właściciel(2018-10-11 12:22) Zgłoś naruszenie 98

    A do tej pory było za darmo.Płaciłem tylko za sporządzenie aktu notarialnego.Szykują podatek katastralny i tak się spieszą.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • do OT(2018-10-12 06:40) Zgłoś naruszenie 82

    Nie wiem kto bredzi. Właściciel może się domyślać , po co ten pospiech. A Ty jak wiesz o co chodzi to przekaż nam ? Bo na pewno nic nie z korzystają osoby posiadające mieszkania spółdzielcze własnościowe z wyodrębnioną częścią do gruntu ( bez pomiarów geodezyjnych). Ponieważ gruntem podwórkowym zarządza Spółdzielnia. Ponieważ ta Ustawa w pełni zadowoli właścicieli domów jednorodzinnych i samodzielnych lokali wybudowanych przez nowobogackich. Mało , że dorobili się w krótkim czasie domów , to i podwórka będą mieli na wieczność.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!