« Powrót do artykułu

Największy w historii protest celników. Funkcjonariusze chcą rozmawiać o KAS

Dyskryminowanie kobiet w ciąży i pracowników objętych ustawową ochroną w czasie reformy służby celnej i skarbowej – to tylko jeden z zarzutów stawianych przez związkowców z ZZ Celnicy PL.

Służba Celna / fot. Marcin Szala

żródło: Creative Commons

Wiceminister nie wyklucza, że w trakcie reformowania KAS mogło dojść do „sytuacji budzących wątpliwości”, bo to było przedsięwzięcie o dużej skali – dotyczyło 60 tys. osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Konstytucja (2018-09-11 08:09) Zgłoś naruszenie 81

  Niedługo wybory. Skoro jest wam tak źle to chyba wiecie co zrobić

  Odpowiedz
 • KAS-owiec(2018-09-12 12:07) Zgłoś naruszenie 30

  Hipokryzja rządu nie zna granic. Nie zapominajmy o pracownikach KAS, którzy zostali na warunkach zaproponowanych przez rząd. Po raz kolejny zostali wykorzystani i potraktowani jak tania siła robocza - propozycje pracy były alternatywą czy mieć co do garnka włożyć czy iść na zieloną trawę. Wiele osób zwłaszcza w wieku przedemerytalnym bądź nie mających wyższego wykształcenia zgodziło się na propozycje - zmiany -obniżenia stanowiska -utworzono nową strukturę z nowymi stanowiskami , wymogami co do wykształcenia , i stanowiskami z mnożnikami - blokując tym ludziom drogę awansu i podwyżki , a gro z tych osób pracuje w służbie cywilnej 20-30 lat i od 10 nie miało waloryzacji pensji.

  Odpowiedz
 • Jagoda Wiśniewska(2018-09-11 19:08) Zgłoś naruszenie 20

  Dziękuję Panie Redaktorze na zwrócenie uwagi o wręcz kryminogennych sposobach likwidacji służby celnej i wdrożeniu celników do nowo powstałej struktury nazwanej Krajowa Administracja Skarbowa. Nam jako byłym celnikom nie dano żadnej prawnej obrony. To ogromne szczęście, ze jednym z Nas celników jest Sławomir Siwy, który jest Przewodniczącym Związku Zawodowego Celnicy.pl. Gdyby inne organizacje, w których są związki zawodowe miały takiego Przewodniczącego jak Sławomir Siwy, którego za działalność związkową wyrzucano dwukrotnie "na aut" /zrobił to min. Jacek Kapica i obecny min. Marian Banaś/ a który nigdy nie uległ różnym propozycjom stanowisk składanym przez urzędników z Min. Fin. w zamiar za sprzeniewierzenie się wartościom związkowym. Olbrzymi szacunek dla Przewodniczącego, uczyć się muszą takich zasad tzw. działacze związkowi m.in Pan Duda. Panie Sławku jest Pan WIELKI.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!