« Powrót do artykułu

Kiedy sąd nie obciąży kosztami strony przegrywającej?

Zasadą postępowania cywilnego jest to, że strona przegrywająca jest zobowiązana zwrócić przeciwnikowi koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony, tj. koszty procesu.

prawo

żródło: ShutterStock

Przyjęcie za podstawę zastosowania zasady słuszności samej tylko złej sytuacji materialnej strony przegrywającej prowadzić by mogło do niebezpiecznego i niesprawiedliwego procederu wytaczania bezpodstawnych procesów przez osoby ubogie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • asdfghjk(2018-05-12 15:43) Zgłoś naruszenie 73

  A możesz to napisać zrozumiałym językiem? Przeciętny człowiek nic z tego nie rozumie, a prawnik i tak nie będzie czytać takich wypocin

  Odpowiedz
 • tdk(2018-05-13 12:14) Zgłoś naruszenie 23

  to ma więcej z hochszaplerką niż z prawem stąd takie mniemanie sędziów o sobie

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-05-13 07:49) Zgłoś naruszenie 10

  Ładne omówienie. Ale w całości a priori wyłączyłbym mozliwosc nieobciazania w przypadku roszczenia przedawnionego przy powodzie będącym osobą inną niż fizyczna oraz w przypadku strony korzystającej z jakiejkolwiek pomocy pełnomocnika fachowego.

  Odpowiedz
 • zatroskany o sprawiedliwośc (2019-09-09 18:45) Zgłoś naruszenie 00

  Sa czesto obciążaja kosztami na zyczenie adwokata , który z braku argumentacji twierdzi : ,, Obciązyć kosztami : i tak sie staje . znam to niestery.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!