« Powrót do artykułu

Dyżur domowy może być czasem pracy

Dyżur pełniony w domu w połączeniu z obowiązkiem bardzo szybkiego stawienia się w firmie na wezwanie zatrudniającego należy traktować jako czas pracy. Tak uznał Trybunał Sprawiedliwości UE.

księgowa praca

żródło: ShutterStock

Trybunał przypomniał, że przy kwalifikowaniu danego okresu jako czasu pracy decydujące znaczenie ma to, czy pracownik jest zobowiązany do fizycznej obecności w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę i pozostawania w jego dyspozycji, aby w razie potrzeby niezwłocznie przystąpić do świadczenia obowiązków

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Inspektor Pracy(2018-02-22 22:55) Zgłoś naruszenie 30

  od samego poczatku nie tylko na GP pisałem ale także w korespondencji z ministerstwami ,gabinetem premiera ,prezydenta ,że tzw darmowe dyzury domowe art 151 ze znaczkiem 3 =-to zwykły przekręt służący ekonomicznemu niewoleniu człowieka.

  Odpowiedz
 • pix(2018-02-23 07:34) Zgłoś naruszenie 10

  Wyjątkowo muszę się zgodzić z organem UE. Dyżury "pod telefonem" albo "domowe" to zwykłe draństwo. Z jednej strony pracownik nie może korzystać ze swojego czasu wolnego tak jak chce, a z drugiej nie przysługuje mu za to ograniczenie żadne wynagrodzenie.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2018-02-22 22:50) Zgłoś naruszenie 00

  ............od samego poczatku pisałem nie tylko na GP ale i w korespondencji z ministerstwami ,gabinetem Premiera ,Prezydenta że tzw darmowe "dyzury domowe" art 151 ze znaczkiem3 KP to zwyczajny przekręt i słóuza niewoleniu pracowników.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!