Narty na Słowacji. 7 miejsc na zimowy wypoczynek

Słowacja oferuje miłośnikom zimowej rekreacji niemal 500 kilometrów tras o różnym stopniu trudności; w różnych częściach Tatr. Łącznie w słowackich ośrodkach narciarskich obsługiwanych jest ponad 500 wyciągów. Na liście najlepszych miejsc, które warto wziąć pod uwagę planując zimowy urlop, znajduje się m.in. słynny Chopok (45 kilometrów tras). Najwyżej położone ośrodki narciarskie na Słowacji rozciągają się na wysokość 2 190 metrów (Tatrzańska Łomnica).

narty

żródło: ShutterStock

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso)

Szczyrbskie Jezioro jest najwyższą wioską w Tatrach Wysokich. Narciarze i snowboardziści znajdą tutaj łatwe i średnie stoki. Okolice jeziora Tschirmer w pobliżu Szczyrbskiego Jeziora są również bardzo popularne wśród narciarzy biegowych.

W miejscowości znajdują się dwie skocznie narciarskie: duża skocznia narciarska – nieczynna K120 oraz normalna K90, na których w 1970 roku rozgrywano Mistrzostwa Świata w Skokach Narciarskich. Trzykrotnie na skoczni normalnej rozgrywano mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym w 1990 (tylko skoki i kombinacja norweska), 2000 (skoki, biegi narciarskie i kombinacja norweska) i 2009 (tylko skoki i kombinacja norweska). Dawniej tu organizowano konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich (ostatni konkurs rozegrano w sezonie 1990/1991) oraz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (ostatni konkurs rozegrano w sezonie 2001/2002).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!