Narty na Słowacji. 7 miejsc na zimowy wypoczynek

Słowacja oferuje miłośnikom zimowej rekreacji niemal 500 kilometrów tras o różnym stopniu trudności; w różnych częściach Tatr. Łącznie w słowackich ośrodkach narciarskich obsługiwanych jest ponad 500 wyciągów. Na liście najlepszych miejsc, które warto wziąć pod uwagę planując zimowy urlop, znajduje się m.in. słynny Chopok (45 kilometrów tras). Najwyżej położone ośrodki narciarskie na Słowacji rozciągają się na wysokość 2 190 metrów (Tatrzańska Łomnica).

Narty

żródło: ShutterStock

Vrátna

Vrátna to ośrodek turystyczny i narciarski w miejscowości Terchová w paśmie górskim Mała Fatra na Słowacji (dokładniej w Małej Fatrze Krywańskiej). Znajduje się na wysokości około 750 m n.p.m., w Starej dolinie (odnoga Vrátnej doliny), u podnóży szczytów Chleb (1646 m), Hromové (1636 m) i przełęczy Snilovské sedlo (1624 m). Dochodzi do niego z miejscowości Terchová asfaltowa szosa i jest tutaj parking, hotel, Horská služba, restauracja oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Vrátna jest jednym z największych na Słowacji ośrodków narciarskich. Jest popularna wśród narciarzy, odbywają się tutaj także liczne zawody w narciarstwie zjazdowym. Działają dwa wyciągi orczykowe i kolejka gondolowa Vrátna – Chleb. Ma ona długość 1845 m i przewyższenie 754 m. Działa także latem i wywozi turystów na główną grań Małej Fatry (na Snilovské sedlo), skąd wychodzą najczęściej przez turystów uczęszczane szlaki turystyczne Małej Fatry. Również z samej Vrátnej wychodzą szlaki turystyczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!